lutego 16, 2018

Avene triacneal expert - emulsja uporczywe niedoskonałości ślady potrądzikowe


Avene triacneal expert - emulsja uporczywe niedoskonałości ślady potrądzikowe

Avene triacneal expert - emulsja uporczywe niedoskonałości ślady potrądzikowe została opracowana specjalnie do pielęgnacji cery trądzikowej osób dorosłych.  Właściwości:

Diolenyl- opatentowany składnik aktywny, stworzony przez laboratorium badawczo-rozwojowe Pierre Fabre, o selektywnym, potrójnym działaniu, które minimalizuje ryzyko nadkażeń bakteryjnych ( działanie potwierdzone w badaniach in vitro na P.acnes), zmniejsza zaczerwienienia i pomaga zlikwidować krosty.
X-Pressin- zmniejsza ilość zaskórników i wygładza powierzchnię skóry.
Retinaldehyd- zapobiega powstawaniu śladów potrądzikowych, jednocześnie działając przeciwzmarszczkowo.
Woda termalna Avene – zapewnia działanie kojące i łagodzące podrażnienia.

Sposób użycia:

Nakładać równomiernie na twarz wieczorem po użyciu żelu oczyszczającego cleanance.

Avene triacneal expert - emulsja uporczywe niedoskonałości ślady potrądzikowe

Avene triacneal expert - emulsja uporczywe niedoskonałości ślady potrądzikowe
Analiza składu:

Avene Thermal Spring Water ( Avene Aqua)- woda termalna Avene, koi i łagodzi podrażnienia

Caprylic/Capric Triglyceride- substancja otrzymywana z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i glicerydu. Emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną ,która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Doskonała naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie.

Isododecane- emolient, ułatwia aplikację. Nawilża, zmiękcza i nabłyszcza. Jest również rozpuszczalnikiem i substancją perfumującą.

Isodecyl Neopentanoate- substancja nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w sylikonach i tłuszczach. Tworzy  lekką warstwę na skórze, która zmiękcza, wygładza i zapobiega odparowaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Posiada właściwości zmniejszające tłustość i lepkość. Wykorzystywany w produkcji kosmetyków do opalania i przeciwsłonacznych.

Pentylene Glycol - glikol pentylenowy jest syntetycznym, o niskiej masie cząsteczkowej rozpuszczalnikiem i środkiem kondycjonującym skórę.

Propylene Glycol Glycerin- to alkohol wodorotlenkowy otrzymywany z ropy naftowej. Jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą o słodkawym smaku. Wykazuje wysoką rozpuszczalność w wodzie i alkoholach, dlatego też jest powszechnie używany w kosmetyce. Prócz tego zapobiega wysychaniu kosmetyków, stanowi rozpuszczalnik, pomaga w nadawaniu odpowiedniej konsytencji. Spotkać go możemy w płynach do kąpieli, żelach, piankach, tonikach, pastach do zębów, dezodorantach w sztyfcie, a także w olejkach do masażu i kosmetykach dla dzieci.

Glyceryl Stearate-produkt estryfikacji glicerolu (gliceryny) oraz kwasu stearynowego. Białe, bezwonne płatki. Stosowany jako substancja re-natłuszczająca w kosmetykach kąpielowych. Stosowany w emulsjach spłukiwalnych – ułatwia spłukiwanie np. odżywek do włosów. W preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy także na powierzchni warstwę okluzyjną, czyli działa pośrednio nawilżająco (zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody). Ma właściwości wygładzające.

Peg -100 Stearate - emulgator O/W, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Emulsja to forma fizykochemiczna, która powstaje przez połączenie (wymieszanie) fazy wodnej z fazą olejową. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora właściwości reologicznhych (czyli poprawia konsystencję powodując wzrost lepkości) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Ponadto pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzanie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.

Water (Aqua)- woda

Polymethyl Methacrylate- syntetyczny polimer. Stosowany w produktach przeciwzmarszczkowych jako tzw. wypełniacz od zewnątrz.

1,2 Hexanediol Algin- konserwant, ma działanie przeciwbakteryjne. Może wywoływac podrażnienia

Arachidyl Alcohol- alkohol arachidylowy, emolient tłusty, zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów

Arachidyl Glucoside- łagodny środek powierzchniowo czynny -stosowany do oczyszczania

Behenyl Alcohol Bht- butylowany hydroksytoluen. W kosmetykach i żywności stosowany jest jako konserwant. Ma również silne działanie antyoksydacyjne, czyli neutralizuje wolne rodniki. Znajdziemy je w wielu kosmetykach: balsamach, kremach, kolorówce.

Caprylyl Glycol- kaprylowy glikol. Emolient tłusty, filmotwórczy,wnika głęboko w skórę, przez co jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych. Ma różne zastosowania, w kosmetykach  myjących działa myjąco i renatłuszczająco, jest także humektantem, nawilża, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje, wykazuje działanie bakteriostatyczne.  Może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. 

Caprylyl Glycol Inseedate- emolient, w kosmetykach myjących działa myjąco i renatłuszczająco, jest także humektantem, nawilża, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje, wykazuje działanie bakteriostatyczne.

Carbomer- karbomer. Substancja pochodzenia chemicznego. Powstaje w wyniku reakcji polimeryzacji kwasu akrylowego. W kosmetykach pełni funkcję zagęszczającą i stabilizującą gęstość
Disodium EDTA- sól dwusodowa kwasu wersenowego. Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów.

Fragrance, Parfum - zapach

Hydrogenated Polyisobutene- emolient, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku. Ma działanie zmiękczające i wygładzajace naskórek. Tworzy warstwę okluzyjną.

Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer- polimer filmotwórczy, reguluje konsystencję kosmetyku, składnik warstwy okluzyjnej, pozostaje na skórze

Papain- substancja roślinna wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym oraz w preparatach leczniczych, ponieważ wykazuje działanie bakterio i grzybobójcze, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, łagodzi wykwity i pęcherze wirusowe np, opryszczki. Wspomaga leczenie stłuczeń, obrzęków, wchłanianie krwiaków i siniaków. 

PEG-7 Trimethylolpropane Coconut Ether- eter kokosowy, stosuje się jako środek emulgujący.

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

Red 33(CI17200)-barwnik

Retinal -organiczny związek chemiczny, forma witaminy A.

Sodium Hydroxide-  (wodorotlenek sodu). Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Jest także podstawowym składnikiem niezbędnym w produkcji mydła.
Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu (lista substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania):
maksymalne stężenie dopuszczalne do stosowania:
·         w produktach do usuwania skórek wokół paznokci to 5%,
·         w produktach ogólnych do prostowania włosów to 2%, w stosowaniu profesjonalnym to 4,5%,
·         jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7,
·         w innych zastosowaniach jako regulator pH to pH<11.

Sorbitan Isostearate - składnik częściowo rozpuszczalny w alkoholu, nierozpuszczalny w wodzie i tłuszczach.  Ma delikatne właściwości myjące i poprawia konsystencję, ułatwia rozprowadzanie kosmetyku. Zapobiega rozwarstwianiu gotowego produktu, gasi pianę i łagodzi potencjalnie drażniące działanie anionowych detergentów

                        Moja opinia
Po emulsje sięgnęłam za radą dermatologa. Zgodnie z zaleceniem miałam stosować raz na 2-3 dni wieczorem na oczyszczoną skórę. Nigdy na dzień! Retinaldehyd może powodować przebarwienia na skórze pod wpływem słońca. Po dwóch tygodniach takiego stosowania strefa T już się tak nie przetłuszczała a skóra była wygładzona i delikatnaJ. P trzecim miesiącu stosowania zaskórniki już prawie nie istniały. Byłam zaskoczona pozytywnie. Emulsja jest żółta niezbyt przyjemnie pachnie, ale go pokochałam. Jest bardzo wydajny, szybko się wchłania i nie ściąga skóry. Nie mam żadnych podrażnień. Skóra wygląda na wypoczętą i zadbaną. Opakowanie bardzo estetyczne, eleganckie z pompką. Ta emulsja pomogła mi wyleczyć zmiany trądzikowe. Mimo wysokiej ceny warto go kupić, jest taką kuracją przeciwtrądzikową

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz