lipca 15, 2019

Aloesove żel myjący do twarzy


Aloesove żel myjący do twarzy

Aloesove żel myjący do twarzy który dzięki zawartości delikatnych środków myjących, usuwa wszelkie zanieczyszczenia, nie podrażniając nawet wrażliwej skóry. Zawiera organiczny ekstrakt z aloesu oraz ekstrakt z miłorzębu japońskiego o silnych właściwościach nawilżających oraz antyoksydacyjnych. Dodatek kwasu jabłkowego odpowiada za delikatne złuszczenie i rozjaśnienie przebarwień. Połączenie naturalnych olejków eterycznych wspomaga procesy regeneracji i regulacji pracy gruczołów łojowych. Po zastosowaniu cera pozostaje wyraźnie oczyszczona, odświeżona i gładsza w dotyku.

Sposób użycia:
Niewielką ilość żelu nanieść na zwilżoną skórę i umyć twarz.
Dokładnie spłukać wodą.
Aloesove żel myjący do twarzy
                                                       Analiza składu:

Aqua- woda

Lauryl Glucoside- (Poliglukozyd laurylowy) – składnik powierzchniowo czynny, pochodzenia naturalnego, bezpieczny dla środowiska. Substancja myjąca – usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.
Aloesove żel myjący do twarzy

Cocamidopropyl Betaine- substancja myjąca, usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.  Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Cocamidopropylobetaina jest bezpiecznym składnikiem stosowanym przede wszystkim w produktach spłukiwanych. Ze względu na właściwości myjące nie ma zastosowania w produktach pozostających na skórze.

Decyl Glucoside- łagodna forma substancji powierzchniowo czynnej, wyjątkowo delikatnej dla skóry. Substancja otrzymywana jest z roślin oraz ich pochodnych, tworząc widoczną, ale delikatną pianę. Decyl Glucoside nie posiada właściwości drażniących skóry głowy i ciała, dlatego najczęściej występuje w kosmetykach ekologicznych i organicznych takich, jak mydła lub szampony naturalne oraz produktach dla wrażliwych skór.
Aloesove żel myjący do twarzy

Aloe Barbadensis Leaf Extract- sok z liści aloesu, w miąższu liści znajdują się aminokwasy egzogenne, stymulatory biogenne, aloina, żywice, antrazwiązki, niewielkie ilości witamin z grupy A, C, B1, B2, B3 i B12 (w ilościach śladowych). Zawiera także duże ilości biopierwiastków takich jak: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka, żelazo oraz śladowo krzem, mangan, nikiel, bor, glin, lit, chrom, miedź, molibden oraz bar. Aloes wykazuje silne właściwości lecznicze, w kosmetyce nie tylko pomaga, ale wręcz leczy niektóre dolegliwości, np stany zapalne skóry, spojówek, poparzenia, ukąszenia, np. przez osy, zmiany wirusowe, np. opryszczkę, uczulenia i podrażnienia. Działa silnie przeciwbólowo, kojąco, gojąco, przeciwobrzękowo, oczyszczająco, niezastąpiony po depilacji i poparzeniach, ranach, otarciach, siniakach, żylakach. Dodatkowo ma działanie nawilżające, jest humektantem. Reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga zmatowić skórę i zwęzić pory, wchłania się głęboko w skórę. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy. Stosuje się go w produkcji różnego rodzaju kosmetyków, szamponów, żeli do mycia, kremów, toników, balsamów i mgiełek po opalaniu, także czysty miąższ jest kosmetykiem, działa silnie ściągająco, w stanie czystym może odparowywać ze skóry powodując przesuszenie, dlatego warto stosować go wraz z emolientami i wtedy jest idealnym składnikiem dla odwodnionej skóry. Łagodzi także podrażnione błony śluzowe, nosowe, podrażnione dziąsła, afty i problemy strefy intymnej.

Ginkgo Biloba Leaf Extract- wyciąg z miłorzębu japońskiego, ma działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe. Ponadto stymuluje procesy lipolizy i poprawia mikrokrążenie, dlatego jest chętnie wykorzystywany w produkcji kosmetyków antycellulitowych, przyspiesza rozkład tkanki tłuszczowej. Poprawia ukrwienie skóry, co za tym idzie, sprzyja skórze bladej, poszarzałej i zestresowanej, z oznakami stresu oksydacyjnego i fotostarzenia, przywraca jej zdrowy koloryt. Minimalizuje powstawanie zaskórników. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne.

Panthenol- inaczej prowitamina B5 to substancja organiczna z grupy alkoholi, występująca w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach, niezbędna do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Jest prekursorem witaminy B5 i dzięki małej cząsteczce, łatwo wnika w głębsze warstwy skóry. W wyniku procesów utleniania panthenol przekształca się w kwas pantotenowy, czyli witaminę B5, która jest substancją hydrofilową – wiążącą wodę, dlatego w kosmetykach pełni funkcję humektanta, a więc substancji odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego nawilżenia naskórka.

Malic Acid-  kwas jabłkowy to jeden z najpopularniejszych naturalnie występujących kwasów AHA. Pozyskiwany jest on głównie z niedojrzałych owoców jabłek, winogron, borówek, jagód, żurawin, głogu, jarzębiny i rabarbaru.
Właściwości kwasu jabłkowego:
- widocznie rozjaśnia i wygładza cerę,  skutecznie wzmaga perystaltykę jelit,
- hamuje nadmierne rogowacenie naskórka,
- wyraźnie zmiękcza i nawilża suchą skórę,
- przeciwdziała tworzeniu się zaskórników,
- pobudza wydzielanie śliny i soku jelitowego,
- hamuje wzrost niektórych grzybów i bakterii,
- koi i łagodzi stany zapalne mieszków włosowych,
- regeneruje skórę i rozjaśnia plamy pigmentacyjne,
- wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne,
- opóźnia procesy starzenia i powstawania zmarszczek.
Kwas jabłkowy idealnie sprawdzi się jako wygładzający peeling, rozjaśniająca płukanka lub szampon do włosów czy łagodzące mleczko, krem przeciwzmarszczkowy lub żel regenerujący do twarzy, rąk i ciała, szminki, lakiery do włosów, a także jako płyn do jamy ustne.
Aloesove żel myjący do twarzy
Glyceryl Oleate- mieszanina monoglicerydów kwasu oleinowego. Pełni funkcję emulgatora - wpływa na konsystencję kosmetyku. Dobrze nawilża, utrzymuje wilgoć skóry. Emolient tłusty - stosowany w formie nierozcieńczonej może powodować powstawanie zaskórników. Bezpieczny dla skóry. Stosowany m.in. w kosmetykach naturalnych. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów , która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów. Nadaje połysk. Substancja zwilżająca - ułatwia usuwanie zanieczyszczeń. W preparatach myjących stosowany jako substancja renatłuszczająca. Substancja stosowana w preparatach spłukiwalnych (np. w odżywkach do włosów), będzie ułatwiała zmywanie preparatu z powierzchni włosa.

Linum Usitatissimum Seed Oil- olej z nasion lnu zwyczajnego, bardzo często jest stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej, a także wrażliwej, skłonnej do alergii. Ze względu na zawartość związków śluzowych i oleju posiada bardzo dobre właściwości nawilżające, łagodzące oraz kojące. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu skóry, chroni jej naturalny płaszcz hydro-lipidowy oraz tworzy warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi np. alergenami. Dzięki obecności przeciwutleniaczy oraz fitohormonów opóźnia procesy starzenia się skóry, dlatego znajdziemy go również w preparatach przeciwzmarszczkowych.
Len jest wykorzystywany w kremach i maseczkach do twarzy, peelingach i balsamach do ciała oraz mydłach. Ponadto jest składnikiem szamponów oraz odżywek przeznaczonych do włosów suchych i zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, takimi jak farbowanie, prostowanie. Len (zarówno siemię lniane jak i olej lniany) odżywia i nawilża włosy, chroni przed łamliwością a także przed wypadaniem.
Olej lniany stosowany jest w leczeniu trądzika pospolitego oraz stanach zapalnych skóry. Sprawdza się również przy łagodzeniu objawów alergii skórnej (świąd, wysypka) i atopowego zapalenia skóry oraz pomaga zregenerować łuszczący i pękający naskórek.
Siemię lniane można używać także przy łamliwości paznokci. Zawiera witaminy B i E oraz inne składniki odżywcze, które wzmacniają osłabioną płytkę paznokciową.

Sodium Benzoate-  benzoesan sodu. Konserwuje, chroni przed rozwojem drożdży, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych.

Juniperus Communis Fruit Oil- extract z owoców jałowca pospolitego, reguluje wytwarzanie subum i ogranicza przetłuszczanie.    

Pelargonium Graveolens Oil- olejek z kwiatów pelargonii pachnącej.  Wspomaga krążenie krwi, dzięki czemu wpływa na wzmocnienie naczyń krwionośnych, a także reguluje gospodarkę wodno-tłuszczową, co zapobiega powstawaniu cellulitu. Ponadto wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i antyseptyczne, dlatego olejek stosowany jest w preparatach do cer tłustych i trądzikowych, a także w preparatach przeciwłupieżowych.
Aloesove żel myjący do twarzy

Mentha Piperita Oil- ekstrakt z mięty pieprzowej, wpływa na dobrą kondycję skóry. Oodpręża zmęczoną skórę, rozjaśnia ciało pozbawione blasku i kontroluje prawidłowe natłuszczenie skóry. Odświeża skórę i reguluje intensywność wydzielania naturalnych tłuszczów, tym samym zapobiegając rozwojowi trądziku i zatykaniu się porów. Dzięki ekstraktowi z mięty pieprzowej cera staje się gładka i lśniąca.
Mięta pieprzowa znalazła również zastosowanie w pielęgnacji włosów. Kilka kropli olejku dodanych do butelki szamponu do włosów pomoże ci pozbyć się uporczywego łupieżu, natomiast wmasowanie preparatu bezpośrednio w skórę głowy przyspiesza wzrost włosów. Poza tym, użycie 1-2 kropli olejku miętowego na włosy doda im blasku, likwidując problem puszenia się włosów i dyscyplinując fryzurę.
Wiele balsamów do ust i pomadek nawilżających korzysta z łagodzących i odżywiających właściwości mięty pieprzowej. Olejek nie tylko chłodzi i nawilża wargi, ale służy również zmiękczeniu i wygładzeniu suchych, popękanych ust. Olejek z mięty pieprzowej ma szczególnie korzystny wpływ na usta poddane działaniu wiatru i spierzchnięte wargi, wysuszone promieniami słonecznymi - a wszystko za sprawą chłodzących właściwości mentolu.
Aloesove żel myjący do twarzy

Rosmarinus Officinalis Oil- ekstrakt z liści rozmarynu.  Działa przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Pobudza wzrost włosów i ujędrnia skórę. Stosowany w maseczkach, tonikach, szamponach, kremach, balsamach i olejowych mieszankach do włosów, twarzy i ciała, na okolice oczu, a także w pastach do zębów. 

Citrus Aurantium Dulcis Oil- olejek eteryczny z pomarańczy. Właściwości kosmetyczne: Antyseptyczne, bakteriobójcze, odmładzające skórę, nawilżające, regulator do cery tłustej, łagodzące, przeciwzmarszczkowe, odżywcze, eliminujące toksyny. 
Właściwości terapeutyczne: Przeciw obrzękom, ściągające, wiatropędne, grzybobójcze, wzmacniające system immunologiczny, przeciw zmęczeniom, na menopauzę, na refluks, na żołądek, tonizujące, na zapalenie skóry, egzemy, afty, palpitacje serca.
Właściwości psychologiczne: Dostarcza równowagi i siły, wzmacnia autoestymę i wiarę w siebie, łagodzi stany depresyjne, stany zaniepokojenia i zmartwienia, łagodzi stany niepokoju, łagodzi bezsenność, dostarcza spokoju i optymizmu, łagodzi skutki stresu.  

Limonene- imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.


Aloesove żel myjący do twarzy

                                 Moja opinia 
Kosmetyki z kwasem jabłkowym zawsze mi służą i bardzo je lubię, podobnie było z żelem tymiankowym. kliknij tutaj
Żel aloesowe zawiera delikatne środki myjące i nadaje się do codziennego stosowania przy cerze problematycznej. Używałam go w tamtym roku i bardzo się polubiliśmy J

Obecnie moja pielęgnacja jest bardzo ograniczona ze względu na nużeńca z którym walczę od kilku miesięcy.
Moja walka jest bardzo ograniczona i z pewnością należy do tych sposobów naturalnych.
Z dumą stwierdzam, że nieźle sobie radzę w tak specyficznych warunkach jakie mam ( niedługo o tym wspomnę, na razie myślę, że jest zbyt wcześnie).

W każdym bądź razie dermatolodzy się nie spisali i postanowiłam szukać sposobów na własną rękę i to była świetna decyzja J

Obecnie nie testuje nowych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, właśnie ze względu na wyżej wspomnianą sytuację, ale żel aloesowe zapadł mi w pamięć i z pewnością kiedyś do niego wrócę.

Żel jest delikatny, mimo tego, że w składzie jest kwas jabłkowy, dobrze myje i oczyszcza skórę twarzy. Nie ma uczucia ściągnięcia, zaczerwienienia czy podrażnienia. Wspomaga regenerację naskórka i reguluje pracę gruczołów łojowych. Zapach delikatny, przypominający mi olejek do masażu rozmarynowy J Dobrze się również pieni.

Opakowanie to 150 ml w cenie 19,99 zł. Wielkim atutem przynajmniej dla mnie jest pompka z funkcją blokady J uwielbiam takie rozwiązania, łatwa i przyjemna aplikacja. 

Bardzo przypadł do gustu również mojego mężowi i w sumie to on wykończył drugie opakowanie J

Jednak mojej przyjaciółce z którą w tamtym roku testowałyśmy obie nie przypadł do gustu… ma ona cerę naczynkową i na domiar złego okazało się, że jest uczulona na aloes.
Także kierujcie się rozwagą i ostrożnością podczas testowania nowych kosmetyków.

W sumie dobrze, że to wyszło, bo zamierzała kupić całą serię aloesowe…
Produkt godny zainteresowania szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Polecam

A Wy jakie macie doświadczenia z tymi kosmetykami? Stosowałyście coś z Aloesove?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz