stycznia 19, 2018

Oriflame love nature balsam do ciała mięta i malina

Oriflame love nature balsam do ciała mięta i malina

Oriflame love nature balsam do ciała mięta i malina nawilżający, nadający skórze miękkość balsam do ciała o dodającym energii, inspirującym zapachu mięty i malin. Pieści zmysły i skórę nie tylko aromatem, ale też przyjemną konsystencją. Idealny do nałożenia zaraz po prysznicu, wygładza skórę i energetyzuje. Jego formuła została wzbogacona o olej z nasion słonecznika, który zawiera fosfolipidy, karoten i witaminę E, wzmacnia, zmiękcza i wygładza skórę, ma działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, oraz masło shea, które działa odżywczo, regenerująco i natłuszczająco. Balsam zamknięty jest w tubce o pojemności 200 ml. 
Oriflame love nature balsam do ciała mięta i malina
Oriflame love nature balsam do ciała mięta i malina
Analiza składu:

Aqua- woda

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

Isopropyl Palmitate-  ciekły wosk. emolient suchy, nadaje poślizg, wspomaga wiązanie się składników w kosmetyku. Zapobiega odparowywaniu wody z naskórka, tworzy film, zmiękcza, wygładza, nawilża skórę i włosy.

Cetyl Alcohol-  niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Emolient tłusty, substancja filmotwórcza. Nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w tłuszczach. Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.

Dimethicone-  silikon czyli emolient suchy, tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Substancja ta nie lepi się i nie przetłuszcza, odznacza się właściwościami nabłyszczającymi, jest odporna na temperaturę i wodę, co powoduje że do usunięcia potrzebny jest detergent. Może wywołać alergie, odkładać  się w organizmie. Osoby wrażliwe powinny unikać tego typu składników.

Stearyl Alcohol-  alkohol stearylowy. Jest także emulgatorem emulsji typu O/W, zapobiega rozwarstwieniu emulsji oraz substancją zmętniającą przejrzyste konsystencje, aby zminimalizować przepuszczalność światła. Ma właściwości gaszące pianę oraz poprawiające lepkość. W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

Glyceryl Stearate Se- ester kwasu stearynowego i gliceryny. Emulgator, tłusty emolient, składnik konsystencjotwórczy. Tworzy na powierzchni skóry film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci. Działa zmiękczająco, wygładzająco, natłuszczająco i ochronnie na skórę i włosy.

Hydroxypropyl Starch Phosphate- zagęszczacz, emulgator, reguluje lepokość kosmetyku, stabilizuje emulsję. Ma właściwości zmniejszające tłustość produktu.

Helianthus Annuus Seed Oil- olej z nasion słonecznika jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), głównie kwasu linolowego oraz witaminy E. Pełni funkcję odżywczą, natłuszczającą, często stosowany w produktach ochronnych, z filtrami przeciwsłonecznymi. Polecany do pielęgnacji ciała, ma działanie przeciwzapalne, łagodzące i przeciwrodnikowe. Dobrze się wchłania. Wykazuje słabe działanie alergenne i komedogenne, jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Stosowany zbyt często i w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.
       
Butyrospermum Parkii Butter-  masło shea, naturalny tłuszcz o barwie żółtej lub w kolorze kości słoniowej, otrzymywany z owoców (orzechów) afrykańskiego drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące

Ceteareth-20-  emulgator ułatwiający powstanie emulsji, substancja myjąca, usuwająca zanieczyszczenia ze skóry i włosów; bazuje na glikolu polietylenowym (PEG), który sprawia, że naskórek staje się bardziej przepuszczalny, a co za tym idzie, może transportować wgłąb skóry substancje aktywne. PEGi są uważane powszechnie za składniki potencjalnie szkodliwe, z uwagi na fakt, że zwiększenie przepuszczalności naskórka może ułatwiać transport wgłąb skóry substancji drażniących czy alergizujących, ale również w związku z pozyskiwaniem ich z użyciem toksycznych substancji. Jakkolwiek opinie o ich szkodliwości są mocno przesadzone – nie są toksyczne (jeśli oczywiście spełniają obowiązujące normy jakości), to nie mogą być stosowane w kosmetykach naturalnych, nie powinny również znaleźć się w kosmetykach dla dzieci i dla osób o wrażliwej i skłonnej do alergii skórze.          

Pentaerythrityl Distearate-  emolient, posiada właściwości natłuszczające, wygładzające i zmiękczające. Zapobiega odparowaniu wilgoci. Jest tez emulgatorem i zwieksza lepkośc w kosmetyku.

Methylparaben- konserwant. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych.

Imidazolidinyl Urea-  przeciwdrobnoustrojowym środkiem konserwującym, który działa poprzez tworzenie formaldehydu w produktach kosmetycznych. Osoby wystawione na działanie takich składników uwalniających formaldehyd mogą mieć alergię na formaldehyd lub alergię na ten składnik. W Stanach Zjednoczonych około 20% kosmetyków i produktów do higieny osobistej zawiera środek uwalniający formaldehyd, a częstotliwość występowania alergii kontaktowej na te składniki jest znacznie wyższa wśród Amerykanów w porównaniu z badaniami w Europie. Stosowany w dezodorantach, amonowe pasty do zębów, płyny do płukania ust, środki do farbowania włosów, kremy do rąk, płyny, szampony itp. Stosowane do "brązowych" wypieków, takich jak precle.  

Bis-Digryceryl Polyacyladipate-2- stosowany w kosmetykach zamiast lanoliny, wykorzystywany zwłaszcza w produktach do skóry suchej i bardzo suchej. Używany przede wszytskim do produkcji kosmetyków do makijażu oczu, szminkach, produktach do oczyszczania skóry, farbach do włosów, a także produktach do pielęgnacji włosów, golenia i higieny osobistej. Ma zdolności konsystencjotwórcze, zagęszcza.

Parfum- zapach

Limonene-  imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Propylparaben-  konserwant. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Może być stosowany we wszystkich kosmetykach, z wyjątkiem produktów do stosowania w okolice podpieluszkowe u dzieci poniżej 3 roku życia. Jest jednym z najlepiej przebadanych konserwantów. Stosowany jest m.in. w kosmetykach, żywności i lekach.

Xanthan Gum- guma ksantanowa – polisacharyd pochodzenia mikrobiologicznego, hydrokoloid zbudowany z glukozy, mannozy i kwasu glukuronowego oraz częściowo zestryfikowanych kwasów octowego i pirogronowego. Lekki emulgator, zagęszcza konsystencje, podnosi lepkość, stabilizuje. Jako emulgator często wykorzystywany do produkcji kosmetyków o przejrzystej formule, żelowych, lekkich.

Hexyl Cinnamal- nienasycony aldehyd aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Linalool- komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających

Benzyl Salicylate- składnik kompozycji zapachowych oraz filtr przeciwsłoneczny. Substancja maskuje niepożądane zapachy innych składników kosmetyku. Pochłania również promienie UV, dzięki czemu kosmetyki dłużej zachowują świeżość.

Mentha Aquatica Extract- wyciąg z liści mięty wodnej. Mięta to zioło bogate w kwas askorbinowy, kwasy organiczne, flawonoidy, olejki eteryczne, karoten, rutynę, garbniki oraz minerały (żelazo, wapń, potas, magnez)[6]. Pozyskuje się z niej mentol, olejek miętowy oraz menton, stanowiący składnik perfum.
Olejek eteryczny otrzymywany z mięty  na drodze destylacji z parą wodną zawiera mentol (29-48%), menton (20-31%), walerian mentolu (często stosowany w preparatach dla dzieci), tymol, limonen, felandren, pinen, jasmon i garbniki (6-12%) [4,7,5].
Flawonoidy obecne w olejku miętowym zwiększają produkcję żółci żołądkowej, wspomagając trawienie, natomiast główny składnik olejku – mentol – przyczynia się do obniżenia enzymu wątroby. Mięta w aromaterapii wspomaga koncentrację i łagodzi stres. A dodatek kilku kropli olejku do kąpieli działa relaksująco i uspokajająco.
Ze względu na swoje właściwości mięta jest również wykorzystywana w kosmetyce. Stanowi składnik preparatów do pielęgnacji skóry głowy i włosów, zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy i łupieżowi. Wchodzi również w skład preparatów do odbudowy i wzmocnienia płytek paznokci.
Olejek miętowy oraz zwarty w nim mentol stosowane w kosmetykach drażnią receptory zimna obecne w skórze, wywierając wrażenie chłodu i odświeżenia. Dlatego olejek ten wchodzi w skład preparatów stosowanych w okresie letnim. Zawarty w mięcie mentol stosowany zewnętrznie działa znieczulająco, ściągająco  i ujędrniająco, dlatego stanowi składnik balsamów ujędrniających oraz maseczek do twarzy.
Mięta chłodzi, orzeźwia oraz stymuluje skórę. Zwęża naczynia kapilarne zmniejszając zaczerwienienie skóry spowodowane żylakami.
Rozcieńczony w alkoholu lub  w olejach olejek eteryczny wspomaga gojenie się poparzeń. Wpływa rozjaśniająco na cerę dodając jest świeżości i blasku. Stosowany w kremach działa antyseptycznie i przeciwzapalnie. Polecany jest do skóry trądzikowej, zanieczyszczonej oraz wrażliwej i alergicznej.
Właściwości perfumujące i odświeżające sprawiają, że mięta wchodzi w skład past do zębów, płynów do płukania jamy ustnej, dezodorantów czy środków do kąpieli.

Rubus Idaeus Fruit Extract- ekstrakt z maliny. Owoce malin są bogatym źródłem cukrów, kwasów owocowych (cytrynowy, jabłkowy, askorbinowy, winowy), witamin A, z grupy B, C i E, soli mineralnych (potas, wapń, cynk, miedź, żelazo, mangan, magnez, fosfor, sód), związków śluzowych i pektyn. Kosmetyki z ekstraktem z malin działają wygładzająco, zapobiegają nadmiernemu wydzielaniu łoju, zapewniają skórze zdrowy wygląd. Polecane przy cerze tłustej i mieszanej. Ekstrakt z malin także skutecznie wygładza i regeneruje skórę szczególnie wokół oczu. Dlatego warto także dodawać go do kremów i żelu pod oczy. Stosowany w lakierach do paznokci jako składnik zapachowy.
Citric Acid- (Kwas Cytrynowy) – Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Alpha-Isomethyl Ionone- składnik kompozycji zapachowej, znajduje się na liście potencjalnych alergenów.     

Geraniol- składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach pelargonii, potencjalny alergen.

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

Sorbic Acid- kwas sorbowy, organiczny związek chemiczny. Substancja konserwująca. Składnik ten chroni przed rozwojem i przetrwaniem  mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu.

Phenoxyethanol- składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.

CI 16035- barwnik chemiczny.  Czerwień allura ac. Posiada głęboki, pomarańczowoczerwony kolor. Może wywołać alergię.

                                                                      Moja opinia
Energetyczne połączenie pobudza moje zmysły. Zapach kojarzy mi się z ciepłym letnim porankiem, gdy jako dziecko chodziłam po trawie boso…J. Zapach jest cudowny, intensywny i długo czuć go na skórze.
Idealne połączenie mięty i maliny sprawia, że chciałabym go czasem spróbować jak smakujeJ. Konsystencja balsamu jest odpowiednia nie za rzadka i nie za gęsta, bardzo dobrze się rozprowadza i szybko wchłania.
Nie pozostawia tłustej plamy a ciało wygląda na nawilżone i odżywione jakby zyskało nowy wygląd. Po nałożeniu skóra jest miękka nawilżona i delikatna w dotyku, a zapach czuć w pokoju jeszcze przez kilka godzin. Zdecydowanie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz