marca 14, 2021

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy


Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy w Mydlarni  działamy w zgodzie z Naturą. Między innymi dlatego stworzyliśmy naturalny dezodorant w kremie, który nie blokuje naturalnego procesu, jakim jest pocenie. Bo ono, wbrew pozorom, jest dobre dla Twojego ciała - reguluje jego temperaturę, odprowadza zbędne substancje (m.in. aminokwasy, chlorki wapnia, mocznik, sód, potas) i toksyny. Trudno jednak nie zauważyć, że to zjawisko ma również przykre strony - w szczególności nieprzyjemny zapach, z którym jednak nasze deo radzi sobie bez problemu.

 

DZIAŁANIE:

Wyobraź sobie kosmetyk, który doskonale radzi sobie z "efektami aromatycznymi" związanymi z poceniem się i nie jest antyperspirantem. Tak, to możliwe! Antyperspirant nie jest spoko, bo mechanicznie blokuje ten naturalny proces, zatykając pory skóry i nie pozwalając organizmowi naturalnie usuwać zbędnych substancji. Nasz dezodorant nie walczy z Naturą, ale skutecznie absorbuje przykry zapach. Wchłania nadmiar potu, działa bakteriobójczo, łagodzi podrażnienia (np. powstałe podczas golenia pach) i pozostawia długotrwałe uczucie świeżości.

Kosmetyk idealny? Raczej tak. Kosmetyk bardzo wydajny? Owszem. Kosmetyk bez konserwantów? Tak. Kosmetyk dla osób szanujących swoje ciało i żyjących w zgodzie z Naturą? Zdecydowanie tak. Kosmetyk nie tylko dla kobiet, ale również dla facetów? Chyba łatwo zgadnąć, że znów nie zaprzeczymy.

Cytrusowo-ziołowa wersja deo przypadnie do gustu wielbicielkom i wielbicielom świeżych, energetycznych, bardzo przyjemnych, a jednocześnie niemęczących zapachów. Połączenie naturalnych olejków eterycznych z zielonej cytryny i szałwii hiszpańskiej tworzy kompozycję aromatyczną, która bez trudu poradzi sobie z przyćmieniem, a w większości przypadków całkowitą neutralizacją przykrego zapachu potu. Jeśli preferujesz kosmetyki całkowicie neutralne pod względem zapachu, wybierz bezzapachową wersję deo

 

Sposób użycia:

Niewielką ilość kremu rozprowadź dłonią lub szpatułką na czystej skórze pod pachami.

 

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

                                                             Analiza składu:

 

Sodium Bicarbonate- wodorowęglan sodu, podnosi pH kosmetyków, w temp. 50*C ulega rozkładowi, co objawia tworzeniem obfitej piany, jest podstawowym składnikiem kul i wszelkich “babeczek” do kąpieli, zmiękcza wodę. Ma właściwości pochłaniające wilgoć, oczyszcza skórę z brudu, nadmiaru sebum i zaskórników, matuje, zwęża pory, delikatnie usuwa martwy naskórek, rozjaśnia. Znajduje zastosowanie w produktach do higieny jamy ustnej, usuwa płytkę nazębną i bakterie próchnicze, wybiela zęby. Pochłania także nieprzyjemne zapachy, spotykany w kosmetykach dezodoryzujących.

 

Butyrospermum Parkii (Shea) Fruit Butter- masło shea, naturalny tłuszcz o barwie żółtej lub w kolorze kości słoniowej, otrzymywany z owoców (orzechów) afrykańskiego drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące

 

Potato Starch- skrobia ziemniaczana składnik zagęszczający, podnoszący i regulujący lepkość formuł kosmetycznych, wiążący wilgoć. Ma także właściwości korzystne dla skóry tłustej, absorbuje nadmiar sebum, matuje, oczyszcza i ściąga pory.

 

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

Cocos Nucifera (Coconut) Oil-  olej kokosowy, tłuszcz z miąższu owoców palmy kokosowej, otrzymywany metodą tłoczenia. Ma konsystencję stałą, niezbyt twardą, balsamiczną o białej barwie i słodkim, tropikalnym aromacie. Posiada duża zawartość witamin i minerałów sprawia, że olej kokosowy sprawdza się w pielęgnacji skóry i włosów dotkniętych bardzo różnymi problemami.

Stosowany bezpośrednio na skórę wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Ma silne właściwości nawilżające, nawilża przesuszoną skórę (również na dłoniach, kolanach, łokciach) i włosy. Ze względu na obecność składników antyseptycznych poprawia stan skóry chorej – z wysypką, egzemą, a także trądzikowej. Jest odpowiedni dla skóry atopowej i dotkniętej problemem łuszczycy – nawilża ją, natłuszcza, zapobiega zakażeniom bakteryjnym.

Zmniejsza uczucie pieczenia po oparzeniu. Łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Zawiera antyutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, co zapobiega przedwczesnemu starzeniu skóry.

 

Oeonthera Biennis (Evening Primrose) Seed Oil- olej z wiesiołka, to, co jest najcenniejsze, ukrywa w bardzo drobnych, twardych nasionach. Wyciskany z nich olej z wiesiołka zawiera wyjątkowo duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) – kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA), od których obecności w organizmie zależy prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów.

W oleju z wiesiołka są także inne kwasy tłuszczowe – oleinowy, palmitynowy i stearynowy – a ponadto fitosterole, białko bogate w aminokwasy siarkowe i tryptofan, enzymy, witamina Ecynkselen,magnez i wapń. Ten zupełnie niezwykły zestaw składników sprawił, że niepozorny wiesiołek jest jedną z cenniejszych roślin wykorzystywanych do produkcji leków i kosmetyków.
Nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na funkcjonowanie membran i przestrzeni międzykomórkowych, utrzymują odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry, dlatego olej z wiesiołka pomaga utrzymać jej jędrność i elastyczność. Usuwa też toksyny i szkody poczynione przez wolne rodniki. Dodatkowo kwasy te inicjują produkcję enzymu (delta- 6-desaturaza), który pomaga w leczeniu różnego rodzaju problemów skórnych – od trądziku i wyprysków po łuszczycę.

 

Cztery szpaki dezodorant w kremie c

Maranta Arundinacea Root Powder- proszek z korzenia karaibskiej rośliny – maranty trzcinowej, absorbuje wilgoć. Sprawia, że skóra staje się delikatniejsza, gładsza. Pomaga leczyć różnego rodzaju otarcia i skaleczenia.

 

Diatomaceous Earth- wpływa na konsystencję produktu, może pełnic funkcję zagęstnika bądź działać przeciwzbrylająco, chroniąc produkt przed zmianą stanu skupienia.

 

Glycerin- substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

 

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

Kaolin- minerał otrzymywany z osadowych skał ilastych. Pylisty proszek o barwie białej, jasnoszarej lub jasnożółtej, o jedwabistej i miałkiej konsystencji. Nazwa kaolinu pochodzi od chińskiej nazwy góry Gao-ling, z której po raz pierwszy wydobyto kaolin. Złoża kaolinu znajdują się głównie w Chinach, Rosji, Francji, Ameryce, także w Polsce, na Dolnym Śląsku. Zawiera krzemian glinu oraz żelazo, magnez, cynk, wapń, sole mineralne, domieszki węglanów wapnia, wodorotlenek żelazowy, piasek kwarcowy, mikę itp. w formie zanieczyszczeń. Substancja koloidalna, nierozpuszczalna w wodzie. Może być nakładany bezpośrednio na skórę. Kaolin ma kilka zastosowań. W kosmetykach kolorowych pełni funkcje rozjaśniacza, rozbiela produkty kolorowe i zapobiega ich zbrylaniu, stosowany jest również w pudrach, ma właściwości pochłaniające sebum i matujące. Może lekko bielić skórę. W kosmetykach pielęgnacyjnych stosowany jest w produktach myjących do twarzy, ciała, włosów, do tłustej skóry głowy- bardzo dobrze oczyszcza i dodaje spektakularnej objętości włosom; w maseczkach i peelingach do cery trądzikowej, tłustej i mieszanej- oczyszcza, podsusza, wygładza, ściąga pory, wyrównuje koloryt, ujędrnia i mineralizuje, lekko poleruje powierzchnie i działa przeciwzapalnie. Spotykana także w kremach, tonikach i pastach do zębów. Znajduje zastosowanie również w kosmetykach antycellulitowych, pomaga w spalaniu tłuszczu, wyciąga toksyny. Polecana również do skóry suchej, naczynkowej i z trądzikiem różowatym, ponieważ jest najłagodniejszą z glinek i ma właściwości łagodzące.

 

Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil- olejek ze skórki grejpfruta dzięki zawartości witaminy C i kwasów owocowych znakomicie oczyszcza skórę. Jest on polecany zwłaszcza w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Kosmetyki czy zabiegi z jego udziałem znakomicie oczyszczają z nadmiaru sebum i zwężają rozszerzone pory. Ponadto:

·    Wzmacnia naczynia krwionośne

·    Rozjaśnia przebarwienia

·    Chroni przed wolnymi rodnikami

·    Energetyzuje

·    Odmładza- preparaty czy zabiegi grejpfrutowe  stymulują fibroblasty do   produkcji kolagenu.

W praktyce oznacza to po prostu, że więcej kolagenu to młodziej wyglądająca skóra.

·    Łagodzi stany zapalne

 

Oleum Citrus Limonum- olejek eteryczny ze skórki zielonej cytryny. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne oraz antyoksydacyjne. Jako składnik aromatyzujący służy do poprawiania zapachu kosmetyków (zwłaszcza tych z dodatkiem olejków z drzewa herbacianego i eukaliptusowego). W niektórych kremach substancja ta jest stosowana jako środek wybielający – rozjaśnia matową i przebarwioną skórę. Olejek stosowany także w kremach przeciwzmarszczkowych – składnik olejku, limonen, jest silnym przeciwutleniaczem, wychwytującym wolne rodniki; olejek hamuje również elastazę – enzym odpowiedzialny za rozkładanie włókien sprężystych skóry i powstawanie zmarszczek. Stosuje się go także w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej.

 

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

Salvia Lavandulifolia Herb Oil- naturalny olejek eteryczny z  szałwii hiszpańskiej –działa antyseptycznie, dezodorująco, przeciwzapalnie.

 

Tocopherol Acetate- spełnia kilka wartościowych funkcji, dlatego jest dość chętnie stosowana w produkcji kosmetyków. Ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków, zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu substancji tłuszczowych, głównie delikatnych olejów roślinnych wrażliwych na światło, tlen i temperaturę.

 

Citral*-  składnik kompozycji zapachowej, substancja zapachowa, a także maskująca niepożądane zapachy innych składników kosmetyku

 

Geraniol*- składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach pelargonii, potencjalny alergen

 

Limonene*-  imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Linalool*- komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających, imituje zapach konwalii


*składowe naturalnych olejków eterycznych



                                Moja opinia

Jeden z moich ulubieńców kosmetycznych tamtego roku ( 2020) 😊

Nie jest to mój pierwszy naturalny dezodorant, ale za to dotychczas najlepszy.

 

Bazą tego produktu jest ziemia okrzemkowa, biała glinka, mąka arrowroot (skrobia z maranty trzcinowej) i soda oczyszczona. Naturalne olejki eteryczne z szałwii hiszpańskiej i zielonej cytryny skutecznie neutralizują zapach potu. Dla złagodzenia szpaczki dodały do słoiczka masło shea, olej kokosowy, olej z wiesiołka i glicerynę roślinną. I tak oto powstał fantastyczny produkt, którego ubóstwiam 😃

 

Kosmetyk zamknięty jest w szklanym słoiczku z aluminiową nakrętką.

Konsystencja jest dość zbita, ale kremowa i dobrze się nakłada. Mając dłuższe paznokcie polecałabym nakładać szpatułką 😃

 

Dezodorant nie blokuje naturalnego procesu pocenia się a jedynie wchłania jego nadmiar i niweluje nieprzyjemny zapach. Może trochę podrażnić okolice pach tuż po goleniu i tak było u mnie więc zastanawiam się nad wersją nieco łagodniejszą, ale ten zapach jest tak wspaniały świeży cytrusowy że szkoda mi go zamieniać na coś innego. Muszę pamiętać po prostu by po goleniu nie aplikować go tak od razu a odczekać trochę 😃 więc nie zrezygnuję z niego 😀

 

Nie zostawia śladów na ubraniach co jest ogromnym plusem.

 

Dodam również, że nie należę do osób „wysokopotliwych”.

U mnie dezodorant od szpaczków sprawdził się rewelacyjnie. Używamy go razem z mężem 😃

Myślę, że pot mężczyzn jest mocniejszy, ale mój A. stanowczo podkreśla, że również sprawdza mu się najlepiej do tej pory 😃

 

Jest skuteczny zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.

Używamy go od roku, i to już drugi słoiczek.

 

Słyszałam, że u osób, które do tej pory używały dezodorantów drogeryjnych (nie zwracając uwagi na skład) przerzucając się na ten nie odniosły zadowalających efektów… myślę, że to kwestia kilku dni przestawienia się po prostu… także nie zniechęcajcie się spróbujcie.

 

Szklany słoiczek o pojemności 60 ml w cenie 39 zł

Skuteczny, długotrwały, wydajny o pięknym zapachu i naturalnym składzie. Polecam

 

Kupiłam go na allegro u sprzedawcy ekorodzinadom nieco taniej za 36 zł, teraz dokupiłam również wersję bezzapachową a także odżywkę i szampon czterech szpaków u tego samego sprzedawcy (będę lada chwila testować J ). Szybkie wysyłki, dobrze zapakowane, miło i przyjemnie 😃

Cztery szpaki dezodorant w kremie cytrusowo-ziołowy

tutaj zostawiam link kliknij tutaj




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz