lutego 28, 2021

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

                                    

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

                                                       OREKA to minimalizm

Spójrzmy na świat, który nas otacza, na wartości naprawdę ważne, skierujmy naszą uwagę na planetę i środowisko. Zawalczmy, aby zmienić świat, tak bardzo nastawiony na zysk i antropocentryzm. Zacznijmy od siebie, jak Kandyd Voltaire'a – od swojego ogródka, od nas samych i naszego otoczenia. Róbmy małe kroki, oszczędzajmy wodę, nie generujmy ton odpadów i nie bądźmy ślepi na krzywdę drugiego człowieka. Taka jest marka OREKA.


Przewodnią wartością OREKA jest minimalizm i dbałość o szczegóły.

W produktach OREKA nie ma plastiku, nie ma czegoś, co spowoduje zanieczyszczenie, pozostanie nadmiarem. Jest tylko to, co konieczne i tylko to co dobre i naturalne.

To co znika, pielęgnując Twoją cerę i poprawiając jej zdrowie i kondycję. Chcemy, pozostawić po sobie tylko dobry ślad.

                                                       

                                                 OREKA to harmonia

Wiemy, że zdrowa cera to piękna cera, a codzienna profilaktyka i pielęgnacja skóry, pozwala na długo zachować młody wygląd. Kostki OREKA CLEAN podczas codziennego rytuału oczyszczania Twojej cery delikatnie ją peelingują (drobinami zawartych w kostce biosacharydów) i złuszczają (dzięki dobroczynnemu działaniu kwasu mlekowego).


W ciągłym pędzie, nic nie jest w stanie zastąpić snu i prawidłowego odżywiania,

ale dodatkowo można zastosować witaminy, także na skórę. Kostki OREKA zawierają witaminę E, znaną ze swoich odmładzających właściwości. Witamina E, zapobiega powstawaniu wolnych rodników i jest przeciwutleniaczem. Dodatkowo skóra po oczyszczeniu zostaje złagodzona i nawilżona, dzięki działaniu alantoiny i pantenolu.

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne


                              Antysmogowa Kostka do demakijażu OREKA
 

Kostka do demakijażu – bogata w drogocenne oleje, witaminy i substancje aktywne – w połączeniu z ciepłą wodą skutecznie zmywa makijaż, nie podrażniając oczu i nie przesuszając skóry. Delikatnie peelinguje skórę, pobudzając krążenie. Pomaga skutecznie usunąć pyły PM1 oraz PM2.5. Szczególnie wskazana przy ekspozycji na zanieczyszczone powietrze.

Kostka została wzbogacona o substancje aktywne, które chronią przed szkodliwym działaniem smogu pollustop – oczyszcza aktywnie skórę ze szkodliwych pyłów PM1 chitosan – tworzy ochronny film zatrzymujący pyły PM2.5

 

Sposób użycia:

 

Kostka bogata jest w drogocenne oleje, więc demakijaż będzie najbardziej skuteczny w połączeniu z ciepłą wodą. Nie podrażnia oczu- możesz śmiało spienić i dokładnie wymyć rzęsy i całą twarz.

 

Przed pierwszym użyciem dłużej spieniaj kostkę, gdyż okryta jest specjalną biodegradowalną warstwą ochronną, aby uniknąć stosowania dodatkowej folii.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne
Analiza składu:

 

Cetyl Alcohol- niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Emolient tłusty, substancja filmotwórcza. Nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w tłuszczach. Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.

 

Sodium Coco-Sulfate-  substancja pochodzenia roślinnego o właściwościach oczyszczających i pieniących, certyfikowana przez COSMOS.

SCS jest środkiem powierzchniowo czynnym, zapewniającym właściwości myjąco-pieniące. SCS jest łagodniejszą wersją SLS.

 

Oryza Sativa Starch- skrobia ryżowa wspomaga ochronę bariery skórnej, delikatnie oczyszcza i łagodzi podrażnienia.

 

Kaolin-  glinka porcelanowa charakteryzująca się drobnymi i miękkimi cząstkami minerału. Wykazuje właściwości zmiękczające i wygładzające skórę, certyfikowana przez COSMOS.

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

 

Cocos Nucifera Oil- olej kokosowy tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry dzięki czemu zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z jej powierzchni. Emolient posiada właściwości regenerujące oraz odżywcze.

 

Lactic Acid- substancja należąca do alfa-hydroksykwasów o właściwościach nawilżających i zmiękczających warstwę rogową naskórka.

 

Butyrospermum Parkii Butter- masło Shea pozyskiwane w Ghanie o właściwościach zmiękczających, ochronnych i regenerujących skórę.

 

Tripelargonin-  lekki emolient o właściwościach wygładzających i zmiękczających pozyskiwany z ostropestu plamistego.

 

Aqua- woda

 

Chitosan- składnik wiążący wilgoć w skórze oraz podnoszący lepkość i gęstość kosmetyków, konsystencjotwórczy. Działa nawilżająco, wzmacniająco i wygładzająco. Stosowany w kosmetykach do stylizacji, ma właściwości błonotwórcze i żelujące, jest wykorzystywany w produkcji opatrunków.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Biosaccharide Gum-4-  polisacharyd, bogaty w fukozę, glukozę i kwas glukuronowy, otrzymywany w procesie biotechnologicznej fermentacji roślinnej. Substancja aktywna, która wspomaga usuwanie cząstek PM1.

 

Allantoin- substancja aktywna o właściwościach łagodzących, nawilżających i wspomagających procesy regeneracji naskórka.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Panthenol- prowitamina B5 o właściwościach łagodzących, przeciw podrażnieniowych i wspomagających procesy odbudowy naskórka.

 

Tocopheryl Acetate- bardziej stabilna forma witaminy E posiadająca właściwości antyoksydacyjne, wzmacniające barierę naskórkową oraz zapobiegające transepidermalnej utracie wody.

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne
 

1,2 Hexanediol- substancja o właściwościach nawilżających i konserwujących

 

Mirystyl Alcohol- emolient i emeulgator

 

Stearyl Alcohol- alkohol stearylowy. Emolient tłusty, filmotwórczy jest także emulgatorem emulsji typu O/W, zapobiega rozwarstwieniu emulsji oraz substancją zmętniającą przejrzyste konsystencje, aby zminimalizować przepuszczalność światła. Ma właściwości gaszące pianę oraz poprawiające lepkość. Stosowany w preparatach myjących, jako składnik zapobiegający przesuszeniu skóry i włosów.

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne
 

Lauryl Alcohol- alkohol tłuszczowy pozyskiwany najczęściej z oleju kokosowego lub palmowego. Substancja nierozpuszczalna w wodzie. Ma konsystencję stałą o białej barwie, podobną do wosku. Jest odporny na czynniki zewnętrzne, temperatury i światło. Składnik wykorzystywany do zapobiegania rozwarstwianiu faz emulsyjnych, utrwala, a także utwardza konsystencje, zwiększa i kontroluje lepkość oraz pomaga wiązać substancje nierozpuszczalne w wodzie z roztworami wodnymi jak i te nierozpuszczalne w tłuszczach z tłuszczowymi. W kosmetykach myjących poprawia pienienie, ma również właściwości myjące. Jest także emolientem tłustym, tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronną, zmiękczającą i wygładzającą warstwę, która zapobiega odparowywaniu wilgoci.

 

Sodium Benzoate- benzoesan sodu. Konserwuje, chroni przed rozwojem drożdży, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych.

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne
 

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).


                                 Moja opinia

Kostki do demakijażu Oreka to totalny minimalizm, nie spodziewałam się aż takiego 😊

 

Zawsze dbałam i dbam o dokładny demakijaż dla mnie to czynność ogromnie ważna. Gdy tylko zauważyłam, że na rynku pojawił się nowy produkt w kształcie kostki postanowiłam go wypróbować.😊

 

Kostka antysmogowa ma 95% składników naturalnych, a w 99% jest biodegradowalna 😊. Wegańska 

 

Przed pierwszym użyciem kostkę należy zmydlić pod ciepłą wodą aby rozpuścić biodegradowalną warstwę ochronną (jest ona niewidoczna).

 

Kostka jest zbita i tak jakby zwyczajna , ale tylko z wyglądu… niech Was nie zmyli niepozorność tego kosmetyku 😊

 

W połączeniu z ciepłą wodą bardzo dobrze zmywa makijaż i nie podrażnia. Skóra jest widocznie oczyszczona ale nie ściągnięta, efekt zachwycił mnie od razu 😊

 

Kostka Oreka jest skuteczna i zmywa dość mocny makijaż oczu ale i bezpieczna. Nie pieni się a mydli. Jest bardzo wydajna. Używam naprzemiennie z tą drugą kostką silnie oczyszczającą.

 

Wersja antysmogowa posiada substancje aktywne, które chronią przed szkodliwym działaniem smogu szczególnie w obecnym okresie.

 

Dla mnie to ponad czasowy i wielofunkcyjny kosmetyk. Polecam

                                                                 👇👇👇      👇👇👇      👇👇👇

                           

               Silnie oczyszczająca Kostka do demakijażu OREKA

 

Kostka do demakijażu – bogata w drogocenne oleje, witaminy i substancje aktywne – w połączeniu z ciepłą wodą skutecznie zmywa makijaż, nie podrażniając oczu i nie przesuszając skóry. Delikatnie peelinguje skórę, pobudzając krążenie. Pomaga skutecznie usunąć nadmiar sebum

i odblokować pory skórne. Polecana dla osób z cerą tłustą i mieszaną oraz problematyczną.

Kostka została wzbogacona o węgiel aktywny, który jest znany ze swojego działania normalizującego cerę i silnie oczyszczającego oraz kwas mlekowy o działaniu złuszczjącym i normalizującym. Ponadto zawiera łagodzący pantenol i alantoinę oraz wspomagający gojenie mikrouszkodzeń skóry chitosan.

 

Sposób użycia:

Kostka bogata jest w drogocenne oleje, więc demakijaż będzie najbardziej skuteczny w połączeniu z ciepłą wodą. Nie podrażnia oczu- możesz śmiało spienić i dokładnie wymyć rzęsy i całą twarz.

 

Przed pierwszym użyciem dłużej spieniaj kostkę, gdyż okryta jest specjalną biodegradowalną warstwą ochronną, aby uniknąć stosowania dodatkowej folii.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalneAnaliza składu:


Cetyl Alcohol- niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Emolient tłusty, substancja filmotwórcza. Nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w tłuszczach. Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.

 

Sodium Coco-Sulfate-  substancja pochodzenia roślinnego o właściwościach oczyszczających i pieniących, certyfikowana przez COSMOS.

SCS jest środkiem powierzchniowo czynnym, zapewniającym właściwości myjąco-pieniące. SCS jest łagodniejszą wersją SLS.

 

Oryza Sativa Starch- skrobia ryżowa wspomaga ochronę bariery skórnej, delikatnie oczyszcza i łagodzi podrażnienia.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Kaolin-  glinka porcelanowa charakteryzująca się drobnymi i miękkimi cząstkami minerału. Wykazuje właściwości zmiękczające i wygładzające skórę, certyfikowana przez COSMOS.

 

Cocos Nucifera Oil- olej kokosowy tworzy warstwę ochronną na powierzchni skóry dzięki czemu zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z jej powierzchni. Emolient posiada właściwości regenerujące oraz odżywcze.

 

Lactic Acid- substancja należąca do alfa-hydroksykwasów o właściwościach nawilżających i zmiękczających warstwę rogową naskórka.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalneButyrospermum Parkii Butter- masło Shea pozyskiwane w Ghanie o właściwościach zmiękczających, ochronnych i regenerujących skórę.

 

Tripelargonin-  lekki emolient o właściwościach wygładzających i zmiękczających pozyskiwany z ostropestu plamistego.

 

Aqua- woda

 

Chitosan- składnik wiążący wilgoć w skórze oraz podnoszący lepkość i gęstość kosmetyków, konsystencjotwórczy. Działa nawilżająco, wzmacniająco i wygładzająco. Stosowany w kosmetykach do stylizacji, ma właściwości błonotwórcze i żelujące, jest wykorzystywany w produkcji opatrunków.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Active Carbon- węgiel aktywny, powstaje w wyniku spalania węglowodorów (a więc np. olejów). Jego podstawową funkcją jest barwienie, występuje w postaci sproszkowanej. W kosmetyce pierwotnie pigment ten był dodawany do kosmetyków kolorowych, takich jak tusze do rzęs i to od niego właśnie zależała barwa produktu. Od niedawna, ze względu na znaczny wzrost popularności kosmetyków z dodatkiem węgla, występuje również w produktach pielęgnacyjnych.

 

Biosaccharide Gum-4-  polisacharyd, bogaty w fukozę, glukozę i kwas glukuronowy, otrzymywany w procesie biotechnologicznej fermentacji roślinnej. Substancja aktywna, która wspomaga usuwanie cząstek PM1.

 

Allantoin- substancja aktywna o właściwościach łagodzących, nawilżających i wspomagających procesy regeneracji naskórka.

 

Panthenol- prowitamina B5 o właściwościach łagodzących, przeciw podrażnieniowych i wspomagających procesy odbudowy naskórka.

 

Tocopheryl Acetate- bardziej stabilna forma witaminy E posiadająca właściwości antyoksydacyjne, wzmacniające barierę naskórkową oraz zapobiegające transepidermalnej utracie wody.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

1,2 Hexanediol- substancja o właściwościach nawilżających i konserwujących

 

Mirystyl Alcohol- emolient i emeulgator

 

Stearyl Alcohol- alkohol stearylowy. Emolient tłusty, filmotwórczy jest także emulgatorem emulsji typu O/W, zapobiega rozwarstwieniu emulsji oraz substancją zmętniającą przejrzyste konsystencje, aby zminimalizować przepuszczalność światła. Ma właściwości gaszące pianę oraz poprawiające lepkość. Stosowany w preparatach myjących, jako składnik zapobiegający przesuszeniu skóry i włosów.

 

Lauryl Alcohol- alkohol tłuszczowy pozyskiwany najczęściej z oleju kokosowego lub palmowego. Substancja nierozpuszczalna w wodzie. Ma konsystencję stałą o białej barwie, podobną do wosku. Jest odporny na czynniki zewnętrzne, temperatury i światło. Składnik wykorzystywany do zapobiegania rozwarstwianiu faz emulsyjnych, utrwala, a także utwardza konsystencje, zwiększa i kontroluje lepkość oraz pomaga wiązać substancje nierozpuszczalne w wodzie z roztworami wodnymi jak i te nierozpuszczalne w tłuszczach z tłuszczowymi. W kosmetykach myjących poprawia pienienie, ma również właściwości myjące. Jest także emolientem tłustym, tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronną, zmiękczającą i wygładzającą warstwę, która zapobiega odparowywaniu wilgoci.

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

Sodium Benzoate- benzoesan sodu. Konserwuje, chroni przed rozwojem drożdży, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych.

 

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).
                                 Moja opinia

 

Forma kostki do demakijażu to totalna nowość uwielbiam takie zajawki

 

Kostka została wzbogacona o węgiel aktywny, który jest znany ze swojego działania normalizującego cerę i silnie oczyszczającego oraz kwas mlekowy o działaniu złuszczjącym i normalizującym. Ponadto zawiera łagodzący pantenol i alantoinę oraz wspomagający gojenie mikrouszkodzeń skóry chitosan.

 

Wersja z węglem aktywnym również sprawdziła się u mnie rewelacyjnie ale na co dzień, gdy jestem w domu częściej używam tej antysmogowej bądź robię to naprzemiennie. Obie wersje są wegańskie.

 

Pojemność kostki to 30g. Opakowanie to kartonik również o minimalistycznym ale ciekawym wyglądzie zapakowany w duchu zero waste.

 

To kosmetyk wielofunkcyjny co oznacza, że zastępuje kilka kosmetyków: mleczko do demakijażu, peeling, żel do mycia twarzy i tonik.

 

Chętnie zabiorę ją na dłuższy wyjazd, który planuję w kwietniu i zaoszczędzę w ten sposób więcej miejsca w kosmetyczce.

 

 

Oreka laboratories kostki do demakijażu naturalne biodegradowalne

 

 

Utylizacja:

karton: wyrzuć do niebieskiego pojemnika na papier, a zostanie poddany recyklingowi - jeśli papier został zatłuszczony, wyrzuć go do pojemnika na śmieci zmieszane
2 komentarze:

  1. Ooo ciekawy produkt coś w moim stylu �� i świetnie opisany. Chyba go wypróbuję

    OdpowiedzUsuń