kwietnia 20, 2018

Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający


Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający 

Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający 
wyjątkowy kosmetyk o innowacyjnej bogatej formule z Witaminą E w mikrokapsułkach łączy w sobie podwójne działanie: doskonale myje ciało, zapewniając jednocześnie pielęgnację i skuteczne ujędrnienie skóry już podczas mycia. Zawiera proteiny jedwabiu, które wyraźnie poprawiają kondycję skóry, wygładzają, chronią skórę przed wysuszeniem oraz witaminę E, która regeneruje, nawilża i zmiękcza skórę, opóźnia utratę jędrności ciała. Pobudzający kolor i kwiatowy, ciepły zapach magnolii odpręża, rozluźnia, ożywia zmysły i dodaje energii.

Efekt: Gładkie, jędrne, miękkie, miękkie i delikatne w dotyku ciało, emanujące świeżością i pięknym zapachem.
Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający
Analiza składu:

 Aqua(Water)- woda

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

Sodium Laureth Sulfate- (sól sodowa),  to substancja myjąca stosowana w wielu różnych produktach, w tym kosmetykach i detergentach przemysłowych. W kosmetykach stosowana jest prawie wyłącznie w produktach spłukiwanych, które mają krótkotrwały kontakt ze skórą. Emulgator O/W. Stosowany jest najczęściej w mieszaninach z substancjami łagodzącymi jego drażniące działanie. Stosowany w produktach do kąpieli, szamponach, preparatach do higieny jamy ustnej i zębów.

Cocamidopropyl Betaine- popularna substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów, żelach, szamponach. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących, np Sodium Laureth Sulfate. Stabilizuje i poprawia pienienie kosmetyków. Poprawia również konsystencję. Wykazuje słabe działanie alergiczne,jest bezpieczne dla kobiet w ciąży,może przesuszać skórę wrażliwą.

Acrylates Copolymer- polimer, działa filmotwórczo, czyli pozostawia na włosach film, dzięki któremu kondycjonuje, zmiękcza i wygładza. Kopolimer stosuje się również jako substancję utrwalającą włosy w preparatach do stylizacji. Ponadto działa antystatycznie, czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów. Kopolimer kwasu akrylowego stosuje się głównie w kosmetykach do włosów. Poprawia parametry sensoryczne na włosach, czyli nadaje połysk i uczucie miękkości włosom. Ponadto jest to składnik wpływający na konsystencję produktu kosmetycznego - powoduje wzrost lepkości;. Stabilizuje emulsje zwykłe i silikonowe, czyli przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega rozwarstwianiu się kremu. Jest lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.

Olive Oil Glycereth-8 Esters- substancja złożona powstajaca z mieszaniny w wyniku transestryfikacji OleaEuropaea (Olive) Oil (qv) i PEG-8 (Qv).Poprawia właściwości kosmetyku


Parfum(Fragrance)- zapach

Hydrolized Silk- proteiny jedwabiu, mają działanie wygładzające

Tocopheryl Acetate-- pełnia kilka wartościowych funkcji, dlatego jest dość chętnie stosowana w produkcji kosmetyków. Ma właściwości konserwujące, przedłuża świeżość kosmetyków, zapobiega utracie koloru i zmianie zapachu substancji tłuszczowych, głównie delikatnych olejów roślinnych wrażliwych na światło, tlen i temperaturę. Opóźnia proces utleniania substancji, a przy tym wykazuje niezwykłe działanie dla skóry, przeciwzmarszczkowe, odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej.

Triethanolamine- regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie: preparaty niespłukiwane: do 2,5 %. Trójetanoloamina jest substancją bezpieczną do stosowania w kosmetykach, jednak w produktach pozostających na skórze jej stężenie nie powinno przekraczać 5%. Ponadto nie powinna być stosowana w preparatach, w których znajdują się substancje nitryzujące.

Polysorbate-20- środek powierzchniowo czynny oraz jako środek zwilżający. W swojej oryginalnej postaci, polisorbat to pochodna nieszkodliwego sorbitolu. ”Polysorbate 20″ jest już szkodliwy  gdyż jest traktowany 20 częściami tlenku etylenu, i  ​​może on wówczas być zanieczyszczony 1,4-dioksan, potencjalnie niebezpiecznym. 1,4-dioksan rakotwórczy  łatwo wnika w skórę. Ten składnik jest również związany z alergią skóry.  Umiarkowane dawki mogą powodować podrażnienia. Stosowany również w środkach do prania.  Pomaga uniknąć niespecyficznego wiązania przeciwciał. Wykorzystywany przez filatelistów by usunąć znaczki z kopert oraz do usuwania pozostałości z pieczęci, bez szkody dla samego znaczka.

Mannitol- naturalny alkohol cukrowy. Działa bakteriobójczo. Zmniejsza łojotok i stan zapalny skóry, nawilża. Może być stosowany w kosmetykach naturalnych.  Likwiduje także obrzęki. Dodawany do kremów pod oczy, preparatów łagodzących ukąszenia owadów, przeciwtrądzikowych. Zapobiega wysychaniu kosmetyków.

Cellulose- to naturalne polisacharydy  obficie występujące we wszystkich roślinach. Posiada dużą lepkość,która jest kontrolowana w kosmetykach, nietoksyczny i uważany za nie alergenny. 

Hydroxypropyl Methylcellulose- zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający

Disodium EDTA- sól dwusodowa kwasu wersenowego. Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów.

Methylchloroisothiazolinone- syntetyczna substancja chemiczna, rozpuszczalna w wodzie. Dopuszczalne stężenie w kosmetykach: Do 0,0015%, dozwolona do stosowania jedynie w kosmetykach spłukiwanych i w mieszaninie z Methylisothiazolinone (MI) w stosunku 3:1.Konserwuje i zapobiega namnażaniu drobnoustrojów w kosmetyku.

Wykazuje silne działanie alergenne, nie jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Substancja sklasyfikowana, jako silnie uczulająca, wykazuje działanie alergizujące wysokiego ryzyka. Od 2015r. jest całkowicie zabroniona w UE do stosowania w kosmetykach niespłukiwanych. Obecnie wciąż trwają czynne debaty naukowe oraz prawne przed Komisją Europejską na temat zakazania stosowania tego składnika we wszystkich produktach dla dzieci.
Bielenda witaminowy olejek pod prysznic z mikrokapsułkami ujędrniający

Methylisothiazolinone- substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni kosmetyk przed wtórnym zakażeniem bakteryjnym – mikroorganizmami, które mogą być wprowadzane do produktu poprzez kontakt produktu ze skórą (np. w czasie nabierania kremu palcem) lub otoczeniem.

Wykazuje silne działanie alergenne, nie jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. W opinii Komitetu Naukowego ds. Produktów Konsumenckich z 2004 roku substancja została uznana za bezpieczną dla zdrowia ludzi. The Personal Care Association (europejskie stowarzyszenie przemysłu kosmetycznego) rekomenduje, aby producenci stopniowo wycofywali MIT z kosmetyków niespłukiwanych. Składnik znajduje się w wykazie substancji konserwujących dozwolonych w produktach kosmetycznych z ograniczeniami (załącznik V do Rozporządzenia Parlamentu i Rady (WE) nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych). Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w preparacie gotowym do użycia wynosi 0,01% (100 ppm). Występuje też w mieszaninie z pochodną chlorową – methylchloroisothiazolinone (w stosunku 3:1). Maksymalne stężenie mieszaniny w produkcie gotowym wynosi 0,0015% (15 ppm).

Limonene- imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Coumarin- kumaryna,  znalazła zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym i mydlarskim (jako środek zapachowy). Charakteryzuje się działaniem wzmacniającym naczynka limfatyczne oraz pobudzającym przepływ krwi. Te właściwości są wykorzystywane w preparatach antycellulitowych oraz kosmetykach przeznaczonych do skóry naczyniowej. Ekstrakty w nostrzyka zawierające kumaryny działają na skórę zmiękczająco i przeciwzapalniewykorzystywane są w maseczkach do cery tłustej. Ekstrakty te są często wykorzystywane w preparatach stosowanych do mezoterapii antycellulitowej. W terpiach antycellulitowych wykorzystywany jest także ekstrakt z cynamonowca, zawierający kumaryny. Występuje w kremach, lotionach, rozmaitych żelach i balsamach, a także w ampułkach.  Naturalne pochodne kumaryny znalazły zastosowanie w kosmetyce jako substancje biologicznie aktywne w wielu preparatach. Przykładem  mogą być furanokumaryny npksantotoksyna i bergapten, będące składowymi ekstraktu z aminka większego, charakteryzują się działaniem pobudzającym repigmentację skóry w bielactwie, a także w łuszczycyW zależności od rodzaju związku, właściwości kumaryn i ich zastosowanie są bardzo zróżnicowane. Niektóre ze związków kumarynowych charakteryzują się sinym działaniem fotouczulajacym, a inne wręcz przeciwnie. Wybrane hydroksyl- i metoksykumaryny silnie absorbują promieniowanie ultrafioletowe i mają zastosowanie jako środki promieniochronne.

Linalool- komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających, imituje zapach konwalii

CI 77007 (Ultramarines)- ultramaryna, naturalnie występujący minerał. Pigment kosmetyczny stosowany w różnego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza kolorowych do makijażu i lakierach do paznokci.

CI 77289 (Chromium Hydroxide Green)- zielony wodorotlenek chromu nadający zielony pigment, wykorzystywany jako składnik w farb do włosów

CI 17200 (Acid Red 33)-czerwony barwnik

                       Moja opinia
Szata graficzna produktów z Bielendy jest rozkoszna, podoba mi się w niej dosłownie wszystkoJ Jestem wzrokowcem i gdy zobaczę kosmetyk który ładnie wygląda to od razu mam ochotę go kupić, a przekonana o tym, że skoro ładnie wygląda to też będzie działał. Wersja ujędrniająca jest dla mnie czystą rozkosząJ kolor różowy z mikrodrobinkami i ten zapach magnolii mmmm… lekki, słodki i bardzo subtelny. Mimo tego, że nie jestem wielką fanką słodkich zapachów to ten akurat mi odpowiada. Żel nie pieni jest zbyt obficie, ale bardzo dobrze oczyszcza, odświeża i nie pozostawia tłustej warstwy. Efektu ujędrniającego nie zauważyłam, ale dla mnie najważniejsze jest to, żeby dobrze oczyszczał skórę i nie wysuszał. Jeśli widziałabym jakieś wady to tylko to że jest mało wydajny, bo użyłam go kilka razy i połowy już nie ma, ale ten zapach rekompensuje wszystko i nie umiem się jemu oprzeć… Pojemność 440 ml, cena około 17 zł. Dostępny w popularnych drogeriach i marketach. PolecamJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz