marca 02, 2018

HiPP zart pflegend euchttücher chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt nowa wersja


HiPP zart pflegend feuchttücher chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt nowa wersja

HiPP Zart Pflegend Feuchttücher chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt nowa wersja - bez substancji konserwujących - są wyjątkowo dobrze tolerowane przez skórę. Zostały nasączone bardzo delikatnym mleczkiem oczyszczającym z dodatkiem ekologicznego olejku migdałowego BIO. Ekologiczny olejek migdałowy ze względu na swój skład zaliczany jest do najwartościowszych olejków pielęgnacyjnych, gdyż jest bogaty w przyjazne dla skóry nienasycone kwasy tłuszczowe, które w wyjątkowy sposób pielęgnują i chronią. Chusteczki zawierają naturalną bawełnę i są aksamitnie miękkie. Idealne także do oczyszczania twarzy i rąk, szczególnie podczas podróży.

HiPP zart pflegend feuchttücher chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt nowa wersja

HiPP zart pflegend feuchttücher chusteczki pielęgnacyjne dla niemowląt nowa wersja
Analiza składu:

Aqua-woda

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

Prunus  Amygdalus Dulcis Seed Extract- ekstrakt z migdałów, bardzo łagodny dla skóry, przez co zalecany jest szczególnie do wszystkich typów cery, zwłaszcza dziecięcej, alergicznej, podrażnionej suchej i atopowej. Natłuszcza, odżywia, regeneruje.

Sodium Citrate- organiczny związek chemiczny z grupy cytrynianów, sól sodowa kwasu cytrynowego. Składnik wykorzystywany jako substancja konserwująca i niwelująca niepożądane zapachy w kosmetyku.  Jest przeciwutleniaczem.

Citric Acid- kwas cytrynowy. Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Cocamidopropyl Betaine- substancja myjąca , usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.  Substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, łagodzi ewentualne działanie drażniące anionowych substancja powierzchniowo czynnych. Substancja pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli. Cocamidopropylobetaina jest bezpiecznym składnikiem stosowanym przede wszystkim w produktach spłukiwanych. Ze względu na właściwości myjące nie ma zastosowania w produktach pozostających na skórze.

Ethylhexylglycerin- konserwant stosowany w technologii kosmetycznej od 1992, wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.

Sodium Benzoate- substancja zabezpieczająca kosmetyk przed wzrostem drożdżaków, bakterii i pleśni. Również konserwant spożywczy. Związek z grupy identyczny z naturalnym polecany przez instytucje certyfikujące do konserwowania kosmetyków naturalnych i organicznych.

Parfum- zapach

                         Moja opinia
Chusteczki są grube i wytrzymałe, nie przerywają się. Zawierają ekstrakt z migdałów a to duży plus. JSą wystarczająco nasączone pięknie pachną jak cała seria kosmetyków Hipp, nie podrażniają, dobrze oczyszczają, nie zostawiają lepkiej warstwy. Jedyny minus to cena, trochę za wysoka bo używałam innych chusteczek równie dobrych, a nawet i lepszych w niższej cenie. Opakowanie jest szczelne i ładne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz