marca 16, 2018

Fitomed mydlnica lekarska żel ziołowy do mycia cery tłustej

Fitomed mydlnica lekarska żel ziołowy do mycia cery tłustej

Fitomed mydlnica lekarska żel ziołowy do mycia cery tłustej doskonałe właściwości myjące żelu zapewniają saponiny uzyskane z korzenia mydlnicy lekarskiej. Lekko kwaśny odczyn żelu zapobiega namnażaniu się bakterii na powierzchni naskórka. Żel zawiera wyciąg z szałwii i nagietka, dzięki czemu działa antybakteryjnie i reguluje wydzielanie się łoju.

Działanie:
·         oczyszcza i działa antybakteryjne
·         odblokowuje i delikatnie ściąga pory,
·         zapobiega szybkiemu przetłuszczaniu się skóry
·         zmniejsza skłonność do łojotoku i do powstawania wykwitów
·         posiada łagodne właściwości myjące

Sposób użycia: na zwilżoną skórę twarzy nanieść niewielką ilość żelu, delikatnie rozmasować i spłukać wodą. Chronić przed słońcem.

Przeznaczenie: do cery tłustej, trądzikowej i wrażliwej, polecany również przez lekarzy dermatologów. Do zmywania lekkiego makijażu.
Fitomed mydlnica lekarska żel ziołowy do mycia cery tłustej


Analiza składu:

Aqua -woda

Herbal Extract: ekstrakty ziołowe:

Saponaria Officinalis Root- ekstrakt z korzenia i liści mydlnicy lekarskiej. Najczęściej wykorzystuje się jej właściwości myjące i pieniące. Dlatego w wielu przypadkach wchodzi w skład szamponów do mycia włosów a także płynów do kąpieli, maseczek, past do zębów, preparatów do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Do dnia dzisiejszego bardzo często odwar jest delikatnym środkiem do prania naturalnego jedwabiu i wełny. Mycie twarzy odwarem, nadaje skórze miękkości, gładkości i jędrności. Włosy umyte w odwarze są puszyste i mają połysk. Do okładów przy egzemach oraz  chorobach skóry, przebiegających ze świądem. Wykorzystywany jako składnik mieszanek ziołowych stosowanych w łojotokowym zapaleniu owłosionej skóry głowy, wypadaniu włosów, łupieżu. Mydlnica wykorzystywana jest również w kosmetyce, szczególnie do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej.

Salvia Officinalis Extract - ekstrakt z szałwii lekarskiej. O uzdrawiających właściwościach świadczy już jej nazwa, bowiem łacińskie salvare oznacza leczyć, uzdrawiać. W liściach szałwii są substancje o sprawdzonym, dobroczynnym działaniu na skórę. Olejek eteryczny i flawonoidy pomagają leczyć wypryski, trądzikłuszczycęgrzybicę. Związki mineralne mają silne właściwości odżywcze, a witaminy i fitohormony zwalczają stres oksydacyjny, opóźniają starzenie się skóry i powstawanie zmarszczek. Dlatego szałwia jest cennym składnikiem różnych kosmetyków pielęgnacyjnych do skóry dojrzałej i z problemami – żeli do mycia twarzy i ciała, kremów, balsamów.

Calendula Officinalis-  wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego. Odwar, nalewka lub maść  z nagietka są zalecane do leczenia trudno gojących się ran, odleżyn, owrzodzeń nóg, ropnego zapalenia i wyprysków skórnych.
Nagietek wykorzystywany jest do produktów kosmetycznych o działaniu zmiękczającym na skórę, ale także znane są jego zbawienne właściwości wykorzystywane do kąpieli i jako środek gojący. Jest bogaty w różne pierwiastki mineralne takie jak magnez, mangan oraz witaminę C. Poza tym nagietek ma właściwości rozkurczające i żółciopędne. Dobrze nawilża i regeneruje skórę, dlatego często jest używany jako składnik kosmetyków.

Coco-Betaine-  popularna substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów, żelach, szamponach. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących, np Sodium Laureth Sulfate. Stabilizuje i poprawia pienienie kosmetyków. Poprawia również konsystencję. Wykazuje słabe działanie alergiczne, jest bezpieczne dla kobiet w ciąży, może przesuszać skórę wrażliwą.

Sodium Cocoyl Isethionate- łagodny środek myjący. Iseotionian sodu kokoilu jest estrem soli sodowej lub kwasem tłuszczowym pochodzącym z oleju kokosowego. Jest stosowany w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała jako środek powierzchniowo czynny i jest często spotykany w produktach do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, ze względu na jego zdolność do mieszania wody z olejem i brudem, dzięki czemu można je łatwiej spłukać,  jest również uważany za składnik wielu różnych mydeł i produktów czyszczących. Jako środek powierzchniowo czynny tworzy uczucie wilgoci, rozpuszcza oleje i zmniejsza napięcie powierzchniowe, a także może wspomagać pienienie.

Glycerin -  (gliceryna) rozpuszczalnik tłuszczów i lipidów stosowany przy produkcji kremów, pomadek i innych kosmetyków. Otrzymywana z tłuszczów roślinnych lub zwierzęcych. Jest substancją całkowicie nietoksyczną. Glicerol ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Łatwo wchłania się do przewodu pokarmowego, gdzie następnie zostaje utleniony do dwutlenku węgla i glikogenu. Doustne preparaty glicerolu działają łagodnie przeczyszczająco.

Lauryl Glucoside-  (poliglukozyd laurylowy) – składnik powierzchniowo czynny, pochodzenia naturalnego, bezpieczny dla środowiska. Substancja myjąca – usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów

Citric Acid-  (Kwas Cytrynowy) – Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Benzyl Alcohol-  pełni rolę rozpuszczalnika. W związku z jego przyjemną, jaśminową wonią, jest stosowany jako składnik kompozycji zapachowych. Konserwant – przedłuża trwałość kosmetyku. Pełni także funkcję regulatora lepkości.

Trilaureth-4 Phosphate- środek zmiękczający skórę, stabilizuje emulsję.

Ethylhexylglycerin- konserwant stosowany w technologii kosmetycznej od 1992, wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Jest również humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów.

Parfum-zapach

Sodium Chloride- sól sodowa kwasu chlorowodorowego. Nieorganiczny związek chemiczny.  Substancja polerująca, ścierająca, redukująca nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Stosowana w szamponach, żelach pod prysznic, peelingach. W preparatach do higieny jamy ustnej jest stosowana jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach. Redukuje obrzęk dziąseł, zmniejsza stany zapalne, zwiększa produkcję śliny.
Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Może wysuszać skórę i włosy bądź działać drażniąco.
Fitomed mydlnica lekarska żel ziołowy do mycia cery tłustej


                          Moja opinia
Będąc w sklepie ze zdrową żywnością w dziale kosmetyków spotkałam ten żel. Zachęcił mnie swoim składemJ i delikatnym ziołowym zapachem. Po umyciu buzia jest bardzo dobrze oczyszczona . Zmywa nawet makijaż, trwałe podkłady, i tusze, jestem nim zachwycona. J Skóra jest delikatna w dotyku, nie czuć efektu ściągnięcia, przesuszenia. Nie powoduje podrażnień a poza tym kwestia nadmiernego wydzielania sebum, jakby się unormowała. Żel jest bardzo wydajny wystarczy naprawdę malutka ilość na dłoni, żeby umyć całą buzię. Jest bardzo łagodny i skuteczny. 200 ml kosztuje 13 zł. Szczerze polecam J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz