października 06, 2017

Vichy żel oczyszczający do mycia twarzy

Vichy żel oczyszczający do mycia twarzy

Vichy żel oczyszczający do mycia twarzy z niedoskonałościami  jest odpowiedni dla skóry wrażliwej zawiera Wodę Termalną z Vichy, bez mydła, parabenu, alkoholu.
Vichy żel oczyszczający do mycia twarzy

Innowacja: Połączenie peelingujących oraz łagodzących składników aktywnych.
Rezultaty: Żel oczyszcza z nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń bez wysuszania skóry. Skóra jest oczyszczona świeża oraz pełna komfortu.
Stosowanie: Nanieść żel na wilgotną skórę twarzy delikatnie masować. Następnie spłukać czysta wodą. Omijać okolice oczu. Do codziennego stosowania.

Analiza składu:

Aqua- zapach

Sodium Laureth Sulfate- (sól sodowa),  to substancja myjąca stosowana w wielu różnych produktach, w tym kosmetykach i detergentach przemysłowych. W kosmetykach stosowana jest prawie wyłącznie w produktach spłukiwanych, które mają krótkotrwały kontakt ze skórą. Emulgator O/W. Stosowany jest najczęściej w mieszaninach z substancjami łagodzącymi jego drażniące działanie. Stosowany w produktach do kąpieli, szamponach, preparatach do higieny jamy ustnej i zębów.

PEG-8- polimer, substancja syntetyczna rozpuszczalna w  wodzie. W kosmetykach pełni funkcję rozpuszczalnika dla substancji aktywnych, nawilża i zapobiega wysychaniu kosmetyku.

Coco-Betaine-  popularna substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów, żelach, szamponach. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących, np Sodium Laureth Sulfate. Stabilizuje i poprawia pienienie kosmetyków. Poprawia również konsystencję. Wykazuje słabe działanie alergiczne,jest bezpieczne dla kobiet w ciąży,może przesuszać skórę wrażliwą.

Hexylene Glycol- emulgator do tworzenia emulsji, obniża lepkość, jest rozpuszczalnikiem substancji aktywnych i zapachowych, a także nawilża i zmiękcza skórę, ma także działanie myjące oraz konserwujące, jednakże w kosmetykach nie jest stosowany jako konserwant. Jest również substancją zapachową.

Sodium Chloride-  (chlorek sodu). Nieorganiczny związek chemiczny. Występuje w postaci bezbarwnych kryształów. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Substancja polerująca, ścierająca, redukująca nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Stosowana w szamponach, żelach pod prysznic, peelingach. W preparatach do higieny jamy ustnej jest stosowana jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach. Redukuje obrzęk dziąseł, zmniejsza stany zapalne, zwiększa produkcję śliny.

PEG-120 Methyl Glucose Dioleate- substancja otrzymywana z naturalnej glukozy pochodzącej z kukurydzy. Wysoce skuteczna substancja zagęszczająca do szamponów, żeli do mycia ciała i kosmetyków do mycia dla niemowląt oraz w produktach do cery wrażliwej, np. trądzikowej. Nie podrażnia oczu, dlatego nadaje się do produktów dla dzieci.

CI 19140/Yellow-5- tatrazyna, żółcień spożywcza. Barwnik cytrynowożółty rozpuszczalny w wodzie. Stosowany w celu uzyskania wyraźnie żółtej barwy składnika.

CI 42053/Green 3- syntetyczny zielony barwnik często stosowany w kremach i żelach.

Glycolic Acid- kwas glikolowy, organiczny związek chemiczny. Jest bezbarwnym, bezwonnym, higroskopijnym ciałem stałym, bardzo dobrze rozpuszczalnym w wodzie. 
To kwas, który można znaleźć w agreście, winogronach, jabłkach i trzcinie cukrowej. Jest najprostszym z kwasów hydroksylowych. Kwas glikolowy jest używany w kosmetyce od ponad 25 lat. Jego działanie jest zależne od stężenia. W mniejszym stężeniu np. 15% ma działanie nawilżające, niewielkie złuszczające, a także przyspiesza regenerację skóry. Natomiast w wysokim stężeniu do 70% mocniej złuszcza naskórek, a także pobudza procesy regeneracyjne ostatnie warstwy skory, czyli skóry właściwej. Kwas glikolowy najczęściej stosuje się w leczeniu trądziku, usuwania zaskórników, ale także do nawilżenie i zmiękczenia skóry. Gdy na skórze występują drobne blizny, czy przebarwienia kwas glikolowy spłyci je i rozjaśni.

Triethanolamine- regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku.
Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie: preparaty niespłukiwane: do 2,5 %
Trójetanoloamina jest substancją bezpieczną do stosowania w kosmetykach, jednak w produktach pozostających na skórze jej stężenie nie powinno przekraczać 5%. Ponadto nie powinna być stosowana w prepratach, w których znajdują się substancje nitryzujące.

 Salicylic Acid-  kwas salicylowy. Zastosowanie kwasu salicylowego w stężeniu 1%-2% w preparatach kosmetycznych do użytku domowego, warunkują jego właściwości komedolityczne (przeciwzaskórnikowe), bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i keratolityczne. Działa łagodniej (min. łagodniej złuszcza) w porównaniu do kwasów AHA. Podczas jego stosowania rzadziej pojawiają się efekty uboczne w postaci pieczenia, szczypania i nadmiernego złuszczania się skóry. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA.
Dzięki temu iż wykazuje zdolności bakteriostatyczne oraz przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb mieszków włosowo-łojowych, jest szczególnie polecany osobom z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum (zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych) oraz osobom z suchą skorą do stosowania na zanieczyszczającą się strefę T.
Optymalne pH dla preparatów zawierających kwas salicylowy wynosi 2,5-3.
       
Uwaga!: 
* preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące;
*w trakcie stosowania kuracji kwasem salicylowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji;

Sodium Benzoate- benzoesan sodu .Konserwuje, chroni przed rozwojem drożdży, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych.

Sodium Hydroxide-  (wodorotlenek sodu). Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Jest także podstawowym składnikiem niezbędnym w produkcji mydła.
Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu (lista substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania):
maksymalne stężenie dopuszczalne do stosowania:
·         w produktach do usuwania skórek wokół paznokci to 5%,
·         w produktach ogólnych do prostowania włosów to 2%, w stosowaniu profesjonalnym to 4,5%,
·         jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7,
·         w innych zastosowaniach jako regulator pH to pH<11,

Dipotassium Glycyrrhizate- sól dwupotasowa kwasu glicyryzynowego. Składnik nawilżający, wchodzący  w głąb skóry. Łagodzi podrażnienia, redukuje obrzęki, zmniejsza zaczerwienienie skóry i wzmacnia naczynia krwionośne. Jest silnym antyoksydantem, hamuje działanie hialuronidazy, enzymu rozkładającego naturalny kwas hialuronowy w skórze, który odpowiada za jędrność i nawilżenie skóry, składnik przeciwzmarszczkowy, zapobiega starzeniu skóry. Ma działanie antyalergiczne, łagodzące objawy alergii, wzmacnia funkcje obronne skóry przed czynnikami zewnętrznymi, przy mało nasilonych zmianach może zastępować leki steroidowe- hydrokortyzon, działa antyhistaminowo, wspomaga leczenie zmian atopowych skóry, egzemy, dermatozy i łuszczycę. Przyśpiesza gojenie ran, drobnych uszkodzeń skóry i wyprysków, wspomaga walkę z trądzikiem, zmniejsza produkcję sebum, działa przeciwłojotokowo, antybakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwzapalnie, antygrzybicznie. 

Caprylyl Glycol-kaprylowy glikol. Emolient tłusty, filmotwórczy,wnika głęboko w skórę, przez co jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych. Ma różne zastosowania, w kosmetykach  myjących działa myjąco i renatłuszczająco, jest także humektantem, nawilża, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje, wykazuje działanie bakteriostatyczne.  Może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. 

Capryloyl Salicylic Acid-  ester pochodny od kwasu kaprylowego i kwasu salicylowego.  Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, sprzyja więc procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień. Stosowany najczęściej w peparatach do cery trądzikowej, zanieczyszczonej.  Dzięki działaniu tej substancji następuje lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Citric Acid- kwas cytrynowy. Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Parfum- zapach
                                    Moja opinia
Seria Normaderm skierowana jest przede wszystkim dla osób borykających się z niedoskonałościami skóry, głównie dla skór mieszanych i tłustych, które wymagają szczególnego traktowania ze względu na swoje potrzeby. Ze szczególnym naciskiem chciałam Wam powiedzieć, że poleciła mi go dermatolog.

Jednak jego skład nie do końca mi się podoba, ale ja osobiście uważam, że każdy kosmetyk może nam zaszkodzić, nie tylko ten, który zawiera SLS-y czy SLES-y. Moja rada jest taka, aby obserwować swoją skórę pod kątem tego, czy dzieje się z nią coś złego czy nie, jak reaguje po aplikacji danego kosmetyku. Rewelacyjnie oczyszcza, odświeżtwarz, a po umyciu staję się gładka, miękka i nie jest podrażniona. Uwielbiam ten komfort po umyciu tym żelem, skóra nie jest ściągnięta i napięta. Nie zawiera alkoholu. Jest bardzo wydajny, już niewielka jego ilość starcza na umycie twarzy. Konsystencja jest żelowa przezroczysta i lekko zielona, zapach delikatny, przyjemny, porównałabym go do zapachów aptecznych lekko cytrusowo-kwiatowych. Opakowanie jest solidnie wykonane z papką, przezroczysta butelka. Cena jednak może zwalić z nóg, ale warto wypróbować J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz