września 21, 2017

Pantene Pro-V Lekka odżywka w piance pod prysznic

Pantene Pro-V  Lekka odżywka w piance pod prysznic


PANTENE PRO-V LEKKA ODŻYWKA W PIANCE POD PRYSZNIC Lśniący kolor
( do włosów delikatnych, farbowanych lub rozjaśnianych) 180 ml
Pantene Pro-V  Lekka odżywka w piance pod prysznic

Informacje na opakowaniu:
PANTENE PRO-V  LEKKA ODŻYWKA W PIANCE POD PRYSZNIC zapewnia delikatnym cienkim włosom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, bez efektu obciążenia. Pomaga chronić kolor twoich włosów przed negatywnym wpływem stylizacji i sprawia , że staja się łatwe do rozczesania i pełne wigoru oraz objętości.
PANTENE PRO-V LEKKA ODŻYWKA W PIANCE POD PRYSZNIC

Stosowanie:
Umyj włosy szamponem
Mocno wstrząśnij. Nałóż na dłoń odpowiednią ilość lekkiej odżywki w piance i rozprowadź ją na włosach od cebulek aż po końce. Dostosuj objętość pianki do długości swoich włosów.
Odczekaj, aż odżywka wchłonie się we włosy, a następnie spłucz.
Wysusz i stylizuj fryzurę wedle upodobania, ciesząc się efektem lekkości włosów. Stosuj po każdym umyciu.

Analiza składu:

Aqua
woda

Propane– propan, gaz nośny, zastosowanie w kosmetykach w aerozolu. Stosowany przede wszystkim w piankach i lakierach do włosów jako substancja umożliwiająca rozpylanie produktu. Jest także rozpuszczalnikiem dla innych substancji zawartych w kosmetyku.

Quaternium-80 – zapobiega elektryzowaniu się włosów i odżywia

Propylene Glycol– rozpuszczalniki, glikol zalicza się też do nawilżaczy

Cetearyl Alcohol– to emolient, wygładzacz i zmiękczacz

Butane– węglowodór, związek chemiczny uzyskiwany z ropy naftowej. Bezwonny gaz napędowy, pełniący funkcję rozpuszczalnika. Stosowany w kosmetykach w areozolu (spray). Może być niebezpieczny dla układu nerwowego.

Cetrimonium chloride– konserwant lekko emulgujący, działa tez antystatycznie i przeciwdziała rozwojowi organizmów bakteryjnych

Triticum Vulgare Germ Oil– olej z kiełków pszenicy

Isobutane– bezwonnny gaz pochodzący z oleju mineralnego. Stosowany w kosmetykach areozolu. Może być stosowany jako rozpuszczalnik. Nadmierne wdychanie może podrażniać oczy i błony śluzowe, układ oddechowy, powodować zawroty głowy,substancja pochodzenia chemicznego.Dopóki używasz aerozolu do włosów w dobrze wentylowanym pomieszczeniu i unikaj wdychania oparów, prawdopodobnie nie doświadczasz trwałych problemów zdrowotnych z tego składnika.

Panthenol-(wit.B5)-substancja aktywna/odżywcza/łagodząca, przyspiesza odnowe naskórka

PVP– substancja filmotwórcza, hydrofilowa, dobrze rozpuszcza się w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych. Substancja niewrażliwa na zmiany pH, bardzo bezpieczna. Stosowane główne w preparatach do stylizacji włosów i maskarach. Substancja ma działanie kondycjonuje (zmiękcza i wygładza) skórę i włosy. Substancja antystatyczna – zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Parfum– zapach

Panthenyl Ethyl Ether— pochodna pantenolu (prowitaminy B5)- naiwlża, przyspiesza gojenie ran i łagodzi podrażnienia

Methylparaben– konserwant. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych.

Behentrimonium Chloride– występuje także jako docosyltrimethylammonium chlorku lub BTAC-228, jest drażniącą, toksyczną i łatwopalną, żółtą, wosko – podobną substancją organiczną. Używany jako środek antystatyczne i dezynfekujący. Jest powszechnie używany w kosmetykach, takich jak odżywki, środki do farbowania włosów, pianki, a także w detergentach. Pochodzenia różnego. Półsyntetyczny składnik stosowany głównie w produktach do pielęgnacji włosów (m.in. szampony, odżywki, maski), który:jest substancją aktywnie myjących, odpowiedzialną za gruntowne oczyszczanie skóry i włosów dobrze się wchłania i ma działanie wygadzające, dzięki któremu włosy odzyskują swój blask, miękkość i gładkość jest środkiem ułatwiającym rozczesywanie i zapobiegającym elektryzowaniu się włosów.

Propylparaben– konserwant.  Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Może być stosowany we wszystkich kosmetykach, z wyjątkiem produktów do stosowania w okolice podpieluszkowe u dzieci poniżej 3 roku życia. Jest jednym z najlepiej przebadanych konserwantów. Stosowany jest m.in. w kosmetykach, żywności i lekach.

Disodium EDTA– sól dwusodowa kwasu wersenowego, związek kompleksujący jony matali. Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Wspomaga działanie konserwantów poprzez destabilizację ścian komórek bakteryjnych, w których obecne są jony wapnia. Znajduje zastosowanie również jako środek zmiękczający wodę i dzięki temu pozwala na otrzymywanie klarownych roztworów.

Linalool– komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających

Citric Acid– kwas cytrynowy- naturalny konserwant. Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Hexyl Cinnamal- nienasycony aldehyd aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Isopropyl Alcohol– znajduje się w lakierach do paznokci, zmywaczach, wysuszaczach; ale też w odżywkach do włosów, środkach do stylizacji włosów.
U wrażliwców – składnik ten może silnie wysuszać i podrażniać bez względu na stężenie i zawartość składników potencjalnie łagodzących jego działanie niepożądane.
W kosmetykach do włosów jego działanie jest łagodzone olejami i humektantami.

Tocopherol– konserwant substancji tłuszczowych, chroni składniki przed utlenianiem, zmianą zapachu i koloru. Dodatkowo ma działanie silnie antyoksydacyjne, ujędrnia, działa odżywczo i przeciwstarzeniowo na skórę, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia ukrwienie skóry, chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, przyspiesza regenerację np. po poparzeniu słonecznym.

                              Moja opinia

Ta odżywka nic nie robi z farbowanymi włosami, kompletnie nic!
Producent obiecuje wiele m.in. to
że włosy będą pełne wigoru oraz objętości, niestety nie w moim przypadku, ta odzywka jest po prostu za słaba. Po pierwszym otworzeniu wybuchła, J tzn. był taki huk, przestraszyłam się nie wiem czy to taki egzemplarz czy to tak ma być. Bardzo szybko się wchłania, lekka formuła nawet bardzo, cena za wysoka, niestety produkt nie dla mnie i więcej jej już nie kupie. Moje włosy czy z nią, czy bez niej, wyglądają tak samo. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz