lipca 09, 2019

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa


Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa szalona i odpowiednia dla włosów blond, siwych lub rozjaśnianych.
Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa Analiza składu:
Aqua- woda

Propylene Glycol-  to alkohol wodorotlenkowy otrzymywany z ropy naftowej. Jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą o słodkawym smaku. Wykazuje wysoką rozpuszczalność w wodzie i alkoholach, dlatego też jest powszechnie używany w kosmetyce. Prócz tego zapobiega wysychaniu kosmetyków, stanowi rozpuszczalnik, pomaga w nadawaniu odpowiedniej konsytencji. Spotkać go możemy w płynach do kąpieli, żelach, piankach, tonikach, pastach do zębów, dezodorantach w sztyfcie, a także w olejkach do masażu i kosmetykach dla dzieci.
Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Basic Red 51- czerwony barwnik

Methylparaben- konserwant. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych.
Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Propylparaben- konserwant. Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Może być stosowany we wszystkich kosmetykach, z wyjątkiem produktów do stosowania w okolice podpieluszkowe u dzieci poniżej 3 roku życia. Jest jednym z najlepiej przebadanych konserwantów. Stosowany jest m.in. w kosmetykach, żywności i lekach.

DMDM  Hydantoin- chemiczny środek konserwujący. Wydziela  drażniący formaldehyd. Działa szkodliwie na gruczoły ekrynowe i apokrynowe, zaburza czynności gruczołów łojowych i hormonalnych (dokrewnych). Wywołuje stany zapalne skóry.
Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Phenoxyethanol- składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.

Disodium EDTA- sól dwusodowa kwasu wersenowego. Konserwant i stabilizator wiążący jony metali ciężkich, zapobiegający zmianie barwy i zapachu kosmetyków. Chroni kosmetyk przed zepsuciem i patogenami. Ma właściwości zmiękczające i regulujące lepkość. Wspomaga działanie innych konserwantów.
Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Aminomethyl Propanol- składnik stabilizujący pH kosmetyków. Umożliwia rozpuszczalność w wodzie substancji żywicowych, powłokotwórczych oraz żelujących zarówno syntetycznych, jak i pochodzenia naturalnego.

                       Moja opinia
Płukanki do włosów chyba nigdy nie przestaną mnie interesować i zaskakiwać. Nie wszystkie działają tak jak wspomina producent, ale niektóre z nich są naprawdę godne polecenia.

Mnie zachwyciła ta różowa z tym, że ona owszem nadaje różowy odcień na włosach rozjaśnianych a tam gdzie są już odrosty ( nasze naturalne włosy) to nie łapie koloru co jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe.
Kolor jest bardziej intensywny jeśli dodamy więcej płukanki. Ta jest bardzo mocna i muszę ją nieźle wypłukać by włosy były tego odcieniu jaki aktualnie chcę.
Albo rozrabiam odrobinę mniej i w większej ilości wody.

Czy eliminuje żółty odcień włosów? No właśnie u mnie w ogóle i to nie zależy od tego czy użyje jej więcej czy mniej… po prostu moich żółtych pasm nie łapie L

Wiele z Was pyta czy taka płukanka nie niszczy włosów… owszem moje niszczy, poza tym spójrzcie na skład to, że jest krótki nie oznacza, że jest dobry.

Ale raz na jakiś czas można jej używać jeśli ktoś ma takie zachcianki J
Szczególnie zauważyłam, że jest o nich dość głośno na początku wakacji J
Rozumiem każda z Nas chce zaszaleć i racja J

To co mogłabym dodać od siebie to, że płukanka bardzo brudzi wannę, miskę i najlepiej rozpuścić ją w szklanej dużej misce z dużą ilością wody i zanurzyć tam głowę na kilka chwil.
źniej dokładnie spłukać włosy do tego stopnia, który nam się spodoba J
Ja później od razu myje wszystkie rzeczy obok miska, wanna, płytki czasem są nieźle pokolorowane na różowo, więc radziłabym od razu posprzątać i nie zostawiać tego na póżniej.

Obecnie jest w rossmanie promocja na tę płukankę
(również na srebrną i fioletową) do 15 lipca.
 Cena standardowa 5,99 zł a w promocji wychodzi 4,29 zł za 200 ml.

Moje włosy po delikatnej płukance ( kolor truskawkowy zaczyna się od połowy  długości włosów)

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa

Delia cosmetics cameleo płukanka do włosów różowa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz