kwietnia 24, 2019

Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy


Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy


Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy innowacyjny nowej generacji, dzięki płynnej, nietłustej i niezwykle lekkiej konsystencji zapewnia maksymalnie naturalny efekt „drugiej skóry”. Doskonale kryje i długotrwale matuje do 24 h, bez efektu maski. Idealnie wyrównuje koloryt, zapewniając rezultat udoskonalonej cery- „baby face effect”. Aplikowana pipetką satynową formuła pozwala precyzyjnie kontrolować stopień krycia.

Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy

Analiza składu:

Aqua (Water)- woda

Dimethicone- silikon czyli emolient suchy, tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Poprawia rozczesywanie na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Substancja ta nie lepi się i nie przetłuszcza, odznacza się właściwościami nabłyszczającymi, jest odporna na temperaturę i wodę, co powoduje że do usunięcia potrzebny jest detergent. Może wywołać alergie, odkładać się w organizmie. Osoby wrażliwe powinny unikać tego typu składników.

PEG-10 Dimethicone- silikon, wygładza i wyrównuje powierzchnię skóry. Sprawia, że kosmetyk lepiej się rozprowadza. Stosowany w kosmetykach do makijażu oraz pielęgnacji i stylizacji włosów.

Talc- jest to minerał z gromady glinokrzemianów, ma ogromną zdolność do absorbowania nadmiaru wilgoci. Dzięki temu zmniejsza tłustość kosmetyku poprawiając jego parametry sensoryczne. W kremach jest składnikiem filtra mineralnego stanowiącego ochronę przed promieniowaniem UV zmniejszającym niedogodności tychże filtrów w postaci bielenia. Swojego czasu opinie o nim nie były pochlebne. Talk jest niezwykle miękki. Już w postaci czystego minerału można go kroić nożem. Jako talk kosmetyczny jest prawie całkowicie przejrzysty, jedwabisty i delikatny. Popularnie stosuje się go w pudrach, cieniach i różach (lub bronzerach). Kosmetyki zawierające go są lekkie, jedwabiste i bardzo przyjemnie w aplikacji. Talk ma ciekawą cechę, rozjaśnia kolory, ale nie gasi ich jak np. białe pigmenty. Przeciwnie, nadaje im intensywności. Z tego też powodu talk wykorzystywany jest często w kosmetykach przeznaczonych dla karnacji ciemniejszej. 

Isododecane- emolient, ułatwia aplikację. Nawilża, zmiękcza i nabłyszcza. Jest również rozpuszczalnikiem i substancją perfumującą.

Trimethylsiloxysilicate- polimer siloksanowy, w których struktura łańcucha głównego składa się z naprzemiennych atomów krzemu i tlenu.
Te składniki to ciała stałe, które nie są rozpuszczalne w wodzie. W kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała, te siloksanowe polimery mogą być stosowane w produktach do kąpieli, makijażu oczu, makijażu, szmince, lakierze do paznokci, a także w produktach do pielęgnacji włosów i skóry

Nylon- 12- substancja ułatwiająca rozprowadzenie kosmetyku, reguluje błyszczenie skóry. Zapobiega rolowaniu się kosmetyku np. w podkładach. Nie uczula jest hipoalergiczna.

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki,
zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

Propylene Glycol- to alkohol wodorotlenkowy otrzymywany z ropy naftowej. Jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą o słodkawym smaku. Wykazuje wysoką rozpuszczalność w wodzie i alkoholach, dlatego też jest powszechnie używany w kosmetyce. Prócz tego zapobiega wysychaniu kosmetyków, stanowi rozpuszczalnik, pomaga w nadawaniu odpowiedniej konsytencji. Spotkać go możemy w płynach do kąpieli, żelach, piankach, tonikach, pastach do zębów, dezodorantach w sztyfcie, a także w olejkach do masażu i kosmetykach dla dzieci. 

Sodium Chloride- chlorek sodu. Nieorganiczny związek chemiczny. Występuje w postaci bezbarwnych kryształów. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Substancja polerująca, ścierająca, redukująca nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Stosowana w szamponach, żelach pod prysznic, peelingach. W preparatach do higieny jamy ustnej jest stosowana jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach. Redukuje obrzęk dziąseł, zmniejsza stany zapalne, zwiększa produkcję śliny.

Phenoxyethanol- składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.

PEG/ PPG- 18/18 Dimethicone- ten składnik jest syntetyczną substancją chemiczną składającą się z dimetikonu, polimeru na bazie krzemu i glikolu polietylenowego (PEG) - glikolu polipropylenowego (PPG).Może być zanieczyszczony potencjalnie toksycznymi zanieczyszczeniami produkcyjnymi, takimi jak 1,4-dioksan.
Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy

Trimetoxycaprylylsilane- emulgator, wpływa na konsystencję kosmetyków. Poprawia właściwości aplikacyjne w kosmetykach kolorowych

Magnesium Sulfate- siarczan magnezu, powszechnie znany jako sól Epsom, jest minerałem. Działa poprzez zastąpienie magnezu w ciele i zwiększenie wody w jelitach.Substancja o szerokim spektrum zastosowania, przede wszystkim działa odkażająco i oczyszczająco, odmładza, relaksuje, usuwa obrzęki i oznaki zmęczenia. Działa również przeciwzapalnie, antygrzybicznie. W kosmetykach stosowany m.in. w szamponach przeciwłupieżowych, i peelingach, pochłania nadmierne sebum i oczyszcza.

Parfum- zapach

Disteardimonium Hectorite- zagęstnik, wpływa na konsystencję i lepkość kosmetyku, pełni funkcję stabilizatora emulsji.

Caprylyl Glycol- kaprylowy glikol. Emolient tłusty, filmotwórczy,wnika głęboko w skórę, przez co jest dobrym nośnikiem dla substancji aktywnych. Ma różne zastosowania, w kosmetykach myjących działa myjąco i renatłuszczająco, jest także humektantem, nawilża, zapobiega wysychaniu kosmetyku oraz lekko konserwuje, wykazuje działanie bakteriostatyczne. Może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.

DMDM Hydantoin- chemiczny środek konserwujący. Wydziela drażniący formaldehyd. Działa szkodliwie na gruczoły ekrynowe i apokrynowe, zaburza czynności gruczołów łojowych i hormonalnych (dokrewnych). Wywołuje stany zapalne skóry.

Chlorphenesin- chloropenezyna, substancja która chroni kosmetyk przed zepsuciem. Stosowany z innymi konserwantami nadaje zapach i niweluje nieprzyjemny zapach.

Propylene Carbonate- węglan propylenu jest przezroczystym, bezwonnym rozpuszczalnikiem o wysokiej temperaturze wrzenia. W kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała, Węglan propylenu stosowany jest do formułowania makijażu, głównie szminki, cienia do powiek i tuszu do rzęs, a także do produktów do oczyszczania skóry.

EDTA- to skrót od angielskiej nazwy Ethylene Diamine Tetraacetic kwasu etylenodiaminotetraoctowego (C10H16N2O8), inaczej nazywanego kwasem wersetowym. Jest to substancja pochodzenia syntetycznego (a jakże!). W kosmetyce pełni funkcję stabilizatora i konserwantu, zapobiegając zmianom zapachu, konsystencji i wyglądu kosmetyku. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. EDTA poprawia lepkość kosmetyku i zapewnia im odpowiednią konsystencję, dlatego często znajdziemy go na etykiecie kremów, żeli pod prysznic, błyszczyków, produktów pielęgnacyjnych i produktów do opalania oraz szamponach. W większym stężeniu jest substancją drażniącą skórę i błony śluzowe. Szczególnie groźny jest w formie rozproszonej w powietrzu. Kosmetyków z EDTA nie należy stosować z lekami zawierającymi żelazo, miedź, cynk, glin, ołów czy bizmut, ponieważ ma działanie wiążące metale ciężkie. Odradza się również stosowanie kosmetyków z EDTA w przypadku zażywania antybiotyków.

May Contain (+/-):

CI 77891 (Titanium Dioxide)- substancja mineralna, nierozpuszczalna w wodzie. Dopuszczalne, maksymalne stężenie w kosmetyku: 25%. Odbija promienie UV, dzięki czemu skóra nie jest narażona na ich negatywne działanie przyspieszające starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, fotostarzeniu, fotodermatozom, przedwczesnemu starzeniu skóry, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym, minimalizuje ryzykoczerniaka i bielactwa.

CI 77491- tlenek żelaza, czerwień żelazowa, czerwonobrązowy pigment, minerał trudno rozpuszczalny.

CI 77492- żółcień żelazowa, żółty tlenek żelaza. Żółto-brązowy, pigment, minerał.

CI 77499- (Iron Oxides) czarny barwnik, magnetyk.

                                 Moja opinia
Test tego podkładu robiłam już dość dawno, ale przy obecnej promocji w rossmanie myślęże warto o nim wspomnieć.
Regularna cena podkładu to 36 zł.
Ogromnym plusem jest to, że jest w szklanej butelce z pipetą. Występuje w kilku odcieniach i co najciekawsze, odcień numer 10 jest ciemniejszy niż odcień numer 15.

Jeśli zamawiacie internetowo to radziłabym najpierw iść do drogerii i przetestować odcienie tego podkładu, żeby ewentualnie się nie rozczarować.

Odcień który miałam to numer 15. Według mnie jest neutralny, nie wpada w różowe i żółte tony, będzie idealnym dopasowaniem dla dziewczyn, które mają problem z doborem pierwszego podkładu.

Przed aplikacją trzeba pamiętać, by dość mocno wstrząsnąć buteleczką. W trakcie aplikacji podkład jest odrobinkę aksamitny i tłustawy. Krycie jest dość dobre i z pewnością można je budować dalej. Wykończenie jest satynowe co najbardziej mi się podobało.

Konsystencja jest płynna ale nie spływa po policzku w trakcie aplikacji pipetą. Nie podkreśla suchych skórek, ale zauważyłam, że uwidacznia rozszerzone pory.

Zapach dość neutralny, ale dla mnie zbyt drażniący, może dlatego, że jakiś czas temu przestawiłam się na podkłady naturalne a ten testowałam jedynie kilka dni. Jeśli jesteście mocno wyczulone na zapachy to bądźcie ostrożne…

Podkład utrzymuje się około 8-10 godzin na mojej mieszanej cerze, jednak później trzeba zrobić poprawki.
Myślęże podkład będzie idealny dla dziewczyn z cerą mieszaną i tłustą strefą T, co nie wyklucza, że dla innych typów również będzie dość dobry.

Co do składu niestety m.in.: parabeny, pochodne ropy naftowej… Jestem na NIE.

Jedyny podkład drogeryjny jaki mogłabym polecić to Deborah Milano Formula Pura ( mam go w odcieniu oo ivory). I za jakiś czas będzie o nim recenzja.

Natomiast jeśli chciałybyście dowiedzieć się więcej na temat podkładów poniżej zapraszam na stronę. Recenzje powstały już jakiś czas temu.
Eveline cosmetics liquid control hd podkład do twarzy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz