kwietnia 20, 2018

Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba

Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba

Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba który posiada właściwości odżywcze. Dzięki niemu Twoje włosy będą odżywione, odbudowane, wygładzone i mocniejsze. Formuła bez silikonu sprawia, że włosy są lekkie.

Sposób użycia: Nakładać na zwilżone włosy. Masować delikatnie przez 2 minuty. Obficie spłukać wodą. Unikać kontaktu z oczami.

Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba
Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba
Analiza składu:

 Aqua/Water/Eau- woda

Sodium Laureth Sulfate- (sól sodowa),  to substancja myjąca stosowana w wielu różnych produktach, w tym kosmetykach i detergentach przemysłowych. W kosmetykach stosowana jest prawie wyłącznie w produktach spłukiwanych, które mają krótkotrwały kontakt ze skórą. Emulgator O/W. Stosowany jest najczęściej w mieszaninach z substancjami łagodzącymi jego drażniące działanie. Stosowany w produktach do kąpieli, szamponach, preparatach do higieny jamy ustnej i zębów.

Cocamidopropyl Betaine- popularna substancja myjąca, pianotwórcza stosowana w produktach do mycia twarzy, ciała, włosów, żelach, szamponach. Łagodzi potencjalne działanie drażniące anionowych substancji myjących, np Sodium Laureth Sulfate. Stabilizuje i poprawia pienienie kosmetyków. Poprawia również konsystencję. Wykazuje słabe działanie alergiczne,jest bezpieczne dla kobiet w ciąży,może przesuszać skórę wrażliwą.

Glycol Distearate- emolient tłusty, tworzy wygładzający i ochronny film na skórze i włosach. Kondycjonuje, zmiękcza i natłuszcza, również w kosmetykach myjących, jest pianotwórczy. Wykorzystywany ze względu na właściwości emulgujące, do tworzenia emulsji typu O/W, zapobiega rozwarstwianiu faz. Zdolny do tworzenia miceli w obecności anionowych detergentów. Nadaje kosmetykom perłową barwę i ułatwia aplikację, zmniejsza lepkość. stoswany w stanie czystym może działać komedogennie (tworzyć zaskórniki, zapychać pory).

Centaurea Cyanus Flower Water- wyciąg z kwiatów Centaurea Cyanus jest ekstraktem z kwiatów chabra, Centaureacyanus jest stosowany w dekoracjach kulinarnych, ponieważ jest to kwiat jadalny. Naturalny koloryt jest często wykorzystywany do urzekających sałatek i innych produktów. Ekstrakt z kwiatów jest stosowany w różnych naturalnych produktach do pielęgnacji skóry, głównie ze względu na właściwości przeciwzapalne. Ekstrakt z kwiatów działa ściągająco i może kondycjonować skórę. Polifenole, antocyjany i flawonoidy zawarte w ekstrakcie są dobre dla skóry i włosów. Podczas gdy ekstrakt stosowany jest w rumieńcach, podkładach, płynach do twarzy i nawilżających, balsamach do opalania, cienie do oczu i kremach, puderach do twarzy, tuszach do rzęs i różnych organicznych produktach do pielęgnacji skóry, mających na celu spowolnienie oznak starzenia, produkty nie są zbyt drogie, ponieważ ekstrakt jest dość drogi. 

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil- wosk jojoba, emolient półtłusty.  chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. 

Cocamide Mipa- monoizopropanoloamid kwasów oleju kokosowego. Substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.

PEG-7 Glyceryl Cocoate- substancja wspomaga inne emulgatory. Substancja stosowana przede wszystkim w produktach do mycia włosow i ciała. Ma właściwości myjące, natłuszczające i poprawiające jakość piany. Wygładza skórę i włosy.

Parfum/Fragrance- zapach

Acrylates Copolymer- polimer, działa filmotwórczo, czyli pozostawia na włosach film, dzięki któremu kondycjonuje, zmiękcza i wygładza. Kopolimer stosuje się również jako substancję utrwalającą włosy w preparatach do stylizacji. Ponadto działa antystatycznie, czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów. Kopolimer kwasu akrylowego stosuje się głównie w kosmetykach do włosów. Poprawia parametry sensoryczne na włosach, czyli nadaje połysk i uczucie miękkości włosom. Ponadto jest to składnik wpływający na konsystencję produktu kosmetycznego - powoduje wzrost lepkości;. Stabilizuje emulsje zwykłe i silikonowe, czyli przedłuża trwałość kosmetyków, zapobiega rozwarstwianiu się kremu. Jest lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków.

Citric Acid-  kwas cytrynowy. Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

Sodium Benzoate- benzoesan sodu .Konserwuje, chroni przed rozwojem drożdży, pleśni, drobnoustrojów, bakterii masłowych i octowych.

Lauryl Glucoside- (Poliglukozyd laurylowy) ,składnik powierzchniowo czynny, pochodzenia naturalnego, bezpieczny dla środowiska. Substancja myjąca – usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów

Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride- antystatyk, tworzący na włosach ochronną powłokę, dodatkowo ma również właściwości odżywcze, wygładza, wzmacnia włosy, ułatwia rozczesywanie.

Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein- hydrolizowane proteiny pszenicy, substancje odpowiedzialne za odżywienie, ogranicza podrażnienia spowodowane działaniem detergentów.

Polyquaternium- 10- jest polimerem pochodzenia naturalnego, wytworzonym na bazie celulozy, w formie białego proszku o charakterystycznym zapachu. Łatwo rozpuszcza się w wodzie. Ma bardzo dobrą zgodność ze środkami powierzchniowo-czynnymi, więc jest odpowiedni do użycia w produktach, które je zawierają, np. szamponach do włosów. Poprawia lepkość produktu dzięki czemu zastosowanie dodatkowych środków zagęszczających może nie być potrzebne. Zwiększa objętość i jakość piany. Nadaje się również do rozpylania na włosy w formie spreju.Na powierzchni włosów lub skóry tworzy ochronny filtr, który zapobiega utracie wilgoci. Jest bardzo dobrą odżywką do włosów, którą można wykorzystać do wzmocnienia uszkodzonych włosów. Działa antystatycznie. Włosom nadaje połysk i zapewnia odpowiedni poślizg ułatwiają rozczesywanie na mokro i sucho. Nie usztywnia włosów jak niektóre inne polimery, dzięki czemu włosy są miękkie i przyjemne w dotyku. Zastosowany w produktach do mycia ciała i kosmetykach pielęgnacyjnych sprawia, że skóra jest gładka i jedwabista w dotyku.Polyquaternium-10 stosowany jest w szamponach i odżywkach do włosów, w nawilżających płynach do kąpieli i żelach do mycia, w żelach do stylizacji włosów, w produktach do demakijażu i oczyszczania skóry, kremach i maściach leczniczych i innych. Zalecane użycie: 0,2 – 2%

Sodium Chloride- (chlorek sodu). Nieorganiczny związek chemiczny. Występuje w postaci bezbarwnych kryształów. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Substancja polerująca, ścierająca, redukująca nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Stosowana w szamponach, żelach pod prysznic, peelingach. W preparatach do higieny jamy ustnej jest stosowana jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach. Redukuje obrzęk dziąseł, zmniejsza stany zapalne, zwiększa produkcję śliny.

Panthenol-inaczej prowitamina B5 to substancja organiczna z grupy alkoholi, występująca w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach, niezbędna do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Jest prekursorem witaminy B5 i dzięki małej cząsteczce, łatwo wnika w głębsze warstwy skóry. W wyniku procesów utleniania panthenol przekształca się w kwas pantotenowy, czyli witaminę B5, która jest substancją hydrofilową – wiążącą wodę, dlatego w kosmetykach pełni funkcję humektanta, a więc substancji odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego nawilżenia naskórka.

Sodium Hydroxide- (wodorotlenek sodu). Substancja higroskopijna, czyli rozpuszczalna w wodzie. Utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. Jest także podstawowym składnikiem niezbędnym w produkcji mydła.
Dozwolony do stosowania w ograniczonym stężeniu (lista substancji dozwolonych do stosowania w kosmetykach wyłącznie w ograniczonej ilości, zakresie i warunkach stosowania):
maksymalne stężenie dopuszczalne do stosowania:
·         w produktach do usuwania skórek wokół paznokci to 5%,
·         w produktach ogólnych do prostowania włosów to 2%, w stosowaniu profesjonalnym to 4,5%,
·         jako regulator pH w depilatorach pH< 12,7,
·         w innych zastosowaniach jako regulator pH to pH<11.

Phospholipids- fosfolipidy,  naturalny składnik lipidów skóry, stanowi główny komponent spoiwa wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. Odpowiada za elastyczność i jędrność skóry, wygładza zmarszczki oraz przyspiesza regenerację i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wraz z wiekiem ilość ceramidów w warstwie rogowej spada, należy je więc uzupełniać, stosując odpowiednie preparaty kosmetyczne.

Salicylic Acid- kwas salicylowy. Zastosowanie kwasu salicylowego w stężeniu 1%-2% w preparatach kosmetycznych do użytku domowego, warunkują jego właściwości komedolityczne (przeciwzaskórnikowe), bakteriostatyczne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i keratolityczne. Działa łagodniej (min. łagodniej złuszcza) w porównaniu do kwasów AHA. Podczas jego stosowania rzadziej pojawiają się efekty uboczne w postaci pieczenia, szczypania i nadmiernego złuszczania się skóry. Może więc być alternatywą dla osób, które nie tolerują kwasów AHA.
Dzięki temu iż wykazuje zdolności bakteriostatyczne oraz przenikania przez warstwę sebum i wnikania w głąb mieszków włosowo-łojowych, jest szczególnie polecany osobom z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum (zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych) oraz osobom z suchą skorą do stosowania na zanieczyszczającą się strefę T.
Optymalne pH dla preparatów zawierających kwas salicylowy wynosi 2,5-3.
Uwaga!: 
* preparaty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany oraz kobiety w ciąży i matki karmiące;
*w trakcie stosowania kuracji kwasem salicylowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji;


Glycine Soja(Soybean) Oil- olej sojowy zawiera nienasycony kwasy tłuszczowe, m.in. kwas linolowy. Pełni funkcję emolientu (nawilża, chorni skórę przed nadmierna utratą wody), tworzy na skórze ochronny film. Zawiera wit. E. Chroni przed działaniem wolnych rodników, działa przeciwstarzeniowo. Występuje często w różnego rodzaju kosmetykach, mydłach, kremach, mieszankach olejowych do twarzy, ciała i włosów oraz w naturalnych świecach do masażu. W niewielkich stężeniach zalecany jest także do cery tłustej i trądzikowej.

Phenoxyethanol- składnik stosowany jako konserwant lub wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych.

Glycolipids- glikolipidy, są niezbędnymi składnikami błon komórkowych o dużej liczbie funkcji. Mogą one działać jako receptory, być ważne dla agregacji komórek i dysocjacji i mogą być odpowiedzialne za specyficzny kontakt komórkowy i przekazywanie sygnałów. Istnieją duże odmiany glikolipidów również w gatunkach bakterii i można założyć, że do tej pory znana jest tylko niewielka część tej odmiany. 
Glycyne Soja(Soybean) Sterols- sterole sojowe, zapobiegają wiotczeniu skóry, zmarszczką i rozstępom. Poprawiają jędrność i elastyczność skóry, działają łagodząco.

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba

                       Moja opinia
Szampon bardzo przyjemnie myje skórę głowy i włosy. Skóra głowy nie jest przesuszona a nawilżona. Szampon ładnie pachnie, dobrze się pieni a moje końcówki są nawilżone. Konsystencja jest gęstsza perłowo- błękitna coś w tym odcieniu. Dobrze spisuje się na moich cienkich włosach z tendencją do przetłuszczania się. Sprawia, że stają się one miękkie, nie puszą się i są gładkie w dotyku. Dobrze się rozczesują i przede wszystkim nie plączą. Jednak bardziej polubiłam inną wersję tą z malwy o której też pisałam. Cena jest taka średnia jak dla mnie za 300 ml około 14 zł.
Yves rocher reparation szampon odbudowujący z olejkiem jojoba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz