stycznia 27, 2018

Oriflame discover mydełko miami spirit

Oriflame discover mydełko miami spirit

Oriflame discover mydełko miami spirit o energizującym zapachu liczi i kwiatu derenia, które wspaniale się pieni i doskonale oczyszcza skórę.

 Analiza składu:

Sodium Palmate- palmitynian sodu/kwas palmitynowy, otrzymuje się go poprzez reakcję oleju palmowego z wodorotlenkiem sodu. Tworzy warstwę okluzyjną na włosach i skórze, zapobiegając tym samym nadmiernemu odparowywaniu wody. Nadaje połysk, zmiękcza, wygładza, odżywia i kondycjonuje. Może się przyczyniać do powstawania zaskórników na skórze. Pełni rolę emulgatora, który umożliwia powstanie emulsji, czyli połączenia fazy olejowej z wodną.

Sodium Palm Kernelate- naturalne sole pochodzące z oleju z nasion palmowych, stosowane do środków myjących, mydeł. Sprawia, że produkt ma gładszą i bardziej smarowną konsystencję.

Talc- jest to minerał z gromady glinokrzemianów, ma ogromną zdolność do absorbowania nadmiaru wilgoci. Dzięki temu zmniejsza tłustość kosmetyku poprawiając jego parametry sensoryczne. W kremach jest składnikiem filtra mineralnego stanowiącego ochronę przed promieniowaniem UV zmniejszającym niedogodności tychże filtrów w postaci bielenia.  Swojego czasu opinie o nim nie były pochlebne. Talk jest niezwykle miękki. Już w postaci czystego minerału można go kroić nożem. Jako talk kosmetyczny jest prawie całkowicie przejrzysty, jedwabisty i delikatny. Popularnie stosuje się go w pudrach, cieniach i różach (lub bronzerach). Kosmetyki zawierające go są lekkie, jedwabiste i bardzo przyjemnie w aplikacji. Talk ma ciekawą cechę, rozjaśnia kolory, ale nie gasi ich jak np. białe pigmenty. Przeciwnie, nadaje im intensywności. Z tego też powodu talk wykorzystywany jest często w kosmetykach przeznaczonych dla karnacji ciemniejszej.

Parfum- zapach

Sodium Chloride-  sól sodowa kwasu chlorowodorowego. Nieorganiczny związek chemiczny.  Substancja polerująca, ścierająca, redukująca nieprzyjemny zapach. Wpływa na konsystencję kosmetyków, ponieważ posiada właściwości zagęszczające. Stosowana w szamponach, żelach pod prysznic, peelingach. W preparatach do higieny jamy ustnej jest stosowana jako substancja polerująca oraz redukująca nieprzyjemny zapach. Redukuje obrzęk dziąseł, zmniejsza stany zapalne, zwiększa produkcję śliny.
Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Może wysuszać skórę i włosy bądź działać drażniąco.

Glycerin- organiczny związek chemiczny, silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze.

Palm Acid- nasycony kwas tłuszczowy, występuje przede wszystkim w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego, gdzie może stanowić niemal połowę zawartości wszystkich kwasów tłuszczowych. W produktach roślinnych znaleźć można go w oleju palmowym i maśle kokosowym. Wg badań naukowych może mieć właściwości hiperlipemizujące, oznacza to że niekorzystnie wpływa na profil lipidowy krwi. Kwas palmitynowy w suplementacji sportowej raczej nie jest stosowany, wchodzi w skład niektórych odżywek i suplementów zawierających tłuszcze naturalnego pochodzenia.

Limonene-  imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

Geraniol- składnik kompozycji zapachowych, imituje zapach pelargonii, potencjalny alergen.

Palm Kernel Acid- kwas tłuszczowy z nasion palmy olejowej. Tłusty emolient, na skórze tworzy warstwę natłuszczającą i chroni przed odparowaniem wody. Rozpuszcza sebum i chroni przed przesuszeniem po umyciu. Bardzo dobry składnik myjący dla skóry suchej, wrażliwej lub odwodnionej. Współdziała z tworzeniem emulsji w kosmetyku.

Linalool- komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających, imituje zapach konwalii

Hexyl Cinnamal- nienasycony aldehyd aromatyczny. Związek ten wchodzi w skład olejku cynamonowego i rumiankowego. W kosmetykach bardzo przypomina woń jaśminu, dlatego za sprawą tej pożądanej nuty, wykorzystywany jest również do produkcji perfum. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów

Tetrasodium EDTA- sól tetrasodowa kwasu wersenowego. Pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Stosowany w kremach, maściach, olejkach, preparatach do trwałej ondulacji, farbach do włosów, szamponach, płynach do kąpieli i kosmetykach myjących. W mydłach stosowany w stężeniu 0,1-0,2%. W pozostałych kosmetykach powstrzymuje rozkład, np. zmianę koloru czy rozdzielenie faz, wywoływany aktywnością jonów metali ciężkich.

Tetrasodium Etidronate- pełni rolę sekwestranta, czyli substancji, która kompleksuje jony metali. Dzięki temu zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność. Stosowany najczęściej w kosmetykach kolorowych, kosmetykach do kąpieli, mydłach, szamponach. Zalecany do kosmetyków, które będą miały styczność z twardą wodą.

CI 77891- (Titanium Dioxide) substancja mineralna, nierozpuszczalna w wodzie. Dopuszczalne, maksymalne stężenie w kosmetyku: 25%. Odbija promienie UV, dzięki czemu skóra nie jest narażona na ich negatywne działanie przyspieszające starzenie, zapobiega poparzeniom słonecznym, przebarwieniom, fotostarzeniu, fotodermatozom, przedwczesnemu starzeniu skóry, powstawaniu wolnych rodników, stresom oksydacyjnym, minimalizuje ryzykoczerniaka i bielactwa. 

                               Moja opinia
Nie rozpuszcza się pod wpływem wody, i zachowuje swój kształt, aż do samego końca. Delikatne dla skóry, nie powoduje żadnych podrażnień. A ten zapach mmm… lekki, orzeźwiający, kwiatowy i słodki na długo zostaje w moich myślach J

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz