lipca 30, 2020

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej i mieszanej. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego zapewnia odpowiednie nawilżenie, a masło shea chroni skórę przez nadmierną utratą wody. Oleje roślinne: kokosowy, ze słodkich migdałów i z pestek winogron odżywiają skórę, nadają jej miękkość i gładkość. Witamina B przeciwdziała starzeniu się skóry i niweluje niedoskonałości.

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

                                                Analiza składu:

Aqua- woda

 

Dicaprylyl Ether- eter dikaprylowy, działa nawilżająco, zmiękczająco na skórę i włosy. Stosowany jako emulsja, poprawia aplikację kosmetyku

 

Glycerin- silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. Ma właściwości homogenizowania składników kosmetycznych. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry, wygładza zmarszczki, zmiękcza naskórek, likwiduje zrogowacenia, kosmetyki z dużą jej zawartością, zwykle są nieco lepkie na skórze. Nie powoduje alergii.

 

Caprylic/Capric Triglyceride- substancja otrzymywana z naturalnego kwasu tłuszczowego (oleju kokosowego) i glicerydu. Emolient tzw. tłusty. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną ,która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Doskonała naturalna roślinna substancja zmiękczająca i ułatwiająca rozpuszczanie.

 

Glyceryl Stearate SE- ester kwasu stearynowego i gliceryny. Emulgator, tłusty emolient, składnik konsystencjotwórczy. Tworzy na powierzchni skóry film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci. Działa zmiękczająco, wygładzająco, natłuszczająco i ochronnie na skórę i włosy.

 

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil-  olej wytłaczany z pestek owoców winorośli. Zawiera witaminy A, B6 oraz E, flawonoidy, resweratrol, minerały, lecytynę i dużą ilość kwasu linolowego, oraz kwas palmitynowy i palmitooleinowy. Zawiera proantocyjanidyny, które są antyoksydantami. Jest dosyć rzadki w konsystencji, klarowny, ma lekko zielonkawe zabarwienie, dość dobrze się wchłania. Jest olejem schnącym, nietrwałym, wrażliwym na podgrzewanie i działanie światła, najlepiej przechowywać go w lodowce, wtedy zachowuje świeżość przez ok. 4 miesiące. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronną i wzmacniającą powłokę. Działa ściągająco, gojąco i poprawia napięcie skóry, w czystej postaci może przesuszać i mocno ściągać. Jest składnikiem różnych kosmetyków, polecany do skóry naczynkowej, zmniejsza tzw. pajączki, a także starzejącej się. Włosom nadaje połysk i wygładzenie.

 

Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil- olej ze słodkich migdałów, upowszechnił się najpierw jako olejek stosowany w aromaterapii, a zawdzięcza to swojej słodkiej, czasem wręcz duszącej, uspokajającej woni. Od dawna korzysta się z niego w produkcji kosmetyków do pielęgnacji skóry niemowląt, ponieważ jest odpowiedni dla każdego typu cery i nie podrażnia. Olejek z migdałów (almond oil) można znaleźć również w składzie perfum, mydeł i różnego rodzaju emulsji, gdzie działa jako tłusta baza. W czystej postaci można go kupić w zielarniach, niektórych drogeriach i aptekach oraz sklepach internetowych z półproduktami. Cena to ok. 15 - 20 zł za 100 ml. Produkt należy wyrzucić pół roku od otwarcia.

 

Cetearyl Olivate- ester alkoholu cetearylowego i kwasów tłuszczowych pochodzących z oliwy z oliwek. Pochodzi w postaci wosku.  pomaga mieszać składniki razem w roztworach kosmetycznych, zwykle tych o właściwościach nawilżających. Pomaga zmiękczyć skórę i włosy, a produkty zapewniają gładkie i luksusowe uczucie. Jest najczęściej stosowany w połączeniu z sorbitan olivate, a ta mieszanka najczęściej pojawia się jako Olivem 1000 na liście składników. Składnik ten można znaleźć w kilku produktach do pielęgnacji ciała, takich jak nawilżający balsam twarzy, odżywka, leczenie przeciwzmarszczkowe, krem ​​do opalania, krem ​​do golenia, krem ​​do oczu, błyszczyk, środek czyszczący, fader skóry, bliznowacenie i balsam do ciała. 

 

Sorbitan Olivate- oliwian sorbitolu. Substancja myjąca, natłuszczająca i nawilżająca. Ma właściwości emoliujące, zapobiega przeznaskórkowej utracie wilgoci oraz przesuszeniom od wody i silnie odtłuszczających detergentów. Jest substancją dobrze wchłaniającą się o stosunkowo niskiej lepkości. Jest także skutecznym dyspergatorem, ułatwia zawieszenie i równomierne rozprowadzenie w kosmetyku różnych substancji nierozpuszczalnych, np. pigmentów, pudrów czy drobinek ścierających w peelingach, zapobiega ich wytrącaniu z formuły i osadzaniu. 

 

Cetearyl Alcohol- emolient ten posiada woskową i białą konsystencję, z powodu swojej tłustości może powodować powstawanie zaskórników u osób z tendencją do tego schorzenia. Cetearyl Alcohol, stosowany w odżywkach lub maskach do włosów, jest całkowicie bezpieczny, chroniąc włosy przed zbędną utratą wilgoci.

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Cetyl Alcohol- niejonowa substancja powierzchniowo czynna. Emolient tłusty, substancja filmotwórcza. Nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszczalna w tłuszczach. Jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.


Butyrospermum Parkii (Shea Butter)- masło shea, naturalny tłuszcz o barwie żółtej lub w kolorze kości słoniowej, otrzymywany z owoców (orzechów) afrykańskiego drzewa Vitellaria paradoxa (masłosz Parka). Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące.


Cocos Nucifera (Coconut) Oil- olej kokosowy, tłuszcz z miąższu owoców palmy kokosowej, otrzymywany metodą tłoczenia. Ma konsystencję stałą, niezbyt twardą, balsamiczną o białej barwie i słodkim, tropikalnym aromacie. Posiada duża zawartość witamin i minerałów sprawia, że olej kokosowy sprawdza się w pielęgnacji skóry i włosów dotkniętych bardzo różnymi problemami.


Isostearyl Isostearate- tłusty emolient, ma działanie pośrednio nawilżające , zapobiega odparowaniu wilgoci. Stosowany w szminkach gęstych balsamach i sztyftach.


Niacinamide- biały, bezzapachowy proszek rozpuszczalny w wodzie lub alkoholu, wrażliwy na silne kwasy- niestabilny w obecności mocnych kwasów. Niacinamid, to jedna z form witaminy B3. W przemyśle jest pozyskiwany syntetycznie, ale jest niezbędny człowiekowi i musi być dostarczany wraz z pożywieniem, występuje w naturze w wielu roślinach. Substancja powinna być szczelnie zamknięta i przechowywana z daleka od światła. Zalecane stężenie w kosmetykach: Od 2-5%, w preparatach leczniczych wyższe. Substancja aktywna o cenionych właściwościach. Stymuluje syntezę kolagenu, działa odmładzająco i przeciwzmarszczkowo. Rozjaśnia przebarwienia, poprawia nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową skóry, działa silnie antyoksydacyjnie, leczniczo i przeciwzapalnie i gojąco na skórę trądzikową i z trądzikiem różowatym.


Sodium Hyaluronate- chialuronian sodu  idealny składnik do nawilżania twarzy, skóry całego ciała czy włosów. Nie obciąży, za to pozwoli związać wodę w ich wnętrzu, zapewniając im elastyczność, miękkość i młody wygląd. jest pochodną kwasu hialuronowego, a także naturalnym składnikiem naszych łez, dzięki czemu często używa się go do produkcji kropli do oczu czy płynów do przechowywania i czyszczenia soczewek kontaktowych. Natomiast sam kwas hialuronowy to substancja naturalnie produkowana przez naszą skórę, która zapewnia jej młody i jędrny wygląd, ponieważ:

* ma bardzo silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że potrafi przyciągnąć i trwale związać cząsteczki wody w tkance - jego jedna cząstka potrafi przyciągnąć aż 250 cząsteczek wody z otoczenia


Panthenol- inaczej prowitamina B5 to substancja organiczna z grupy alkoholi, występująca w ludzkiej skórze, włosach i paznokciach, niezbędna do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania. Jest prekursorem witaminy B5 i dzięki małej cząsteczce, łatwo wnika w głębsze warstwy skóry. W wyniku procesów utleniania panthenol przekształca się w kwas pantotenowy, czyli witaminę B5, która jest substancją hydrofilową – wiążącą wodę, dlatego w kosmetykach pełni funkcję humektanta, a więc substancji odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego nawilżenia naskórka.

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Parfum- zapach

 

Sodium Polyacrylate- składnik wiążący wodę i filmotwórczy, działa ochronnie i wygładzająco na powierzchnie, zapobiega rozwarstwianiu faz emulsji, substancja kontrolująca i podnosząca lepkość kosmetyków. Ma właściwości utrwalające włosy, stosowana w produktach do stylizacji, a także np we wkładach jednorazowych pieluszek ze względu na bardzo dużą zdolność pochłaniania wilgoci.

 

Citric Acid- kwas cytrynowy. Jest przeciwutleniaczem. Ma właściwości złuszczające, redukują przebarwienia, wyrównują koloryt i rozświetlają skórę. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, odkażające i ściągające. Przywraca właściwe pH skórzę.

 

Sodium Benzoate- substancja zabezpieczająca kosmetyk przed wzrostem drożdżaków, bakterii i pleśni. Również konserwant spożywczy. Związek z grupy identyczny z naturalnym polecany przez instytucje certyfikujące do konserwowania kosmetyków naturalnych i organicznych.

 

Potassium Sorbate- sól kwasu karboksylowego. Występuje w postaci białego, krystalicznego proszku. Używany jest w wielu kosmetykach, m.in. w kosmetykach do makijażu, w kosmetykach pielęgnacyjnych przeznaczonych do skóry i włosów. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed wtórnym zakażeniem mikroorganizmami które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np. nabierając krem palcem).

Biolove krem do twarzy nawilżający borówka

Benzyl Alcohol- pełni rolę rozpuszczalnika. W związku z jego przyjemną, jaśminową wonią, jest stosowany jako składnik kompozycji zapachowych. Konserwant – przedłuża trwałość kosmetyku. Pełni także funkcję regulatora lepkości.

 

Hexyl Cinnamal-nienasycony aldehyd aromatyczny. Związek ten wchodzi w skład olejku cynamonowego i rumiankowego. W kosmetykach bardzo przypomina woń jaśminu, dlatego za sprawą tej pożądanej nuty, wykorzystywany jest również do produkcji perfum. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów

 

Limonene- imituje zapach skórki cytrynowej. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

 

Linalool- komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających, imituje zapach konwalii

 

                               Moja opinia

Krem kupiłam dość dawno w nowo otwartej wtedy J

Do kupna zachęcił mnie przede wszystkim skład, ale również piękny zapach i ładne

 

Zaczęłam go stosować na początku tego roku i niestety … wiele razy do niego wracałam, żeby sprawdzić jeszcze raz… ale do rzeczy J

 

Ładnie pachnie, dla mnie to taka słodycz borówkowa J dobrze się wchłania, jest lekki i bardzo przyjemny. Delikatnie odżywia, ale nie nawilża mojej cery.

 

Niestety uczula moje oczy… po każdorazowym zastosowaniu go na twarzy moje oczy zaczynały po prostu łzawić, płakać i niedługo później musiałam go zmyć.

 

Właściwie to nie miałam go dłużej na buzi niż 1 godzina, bo po prostu nie mogłam już wytrzymać L

 

Przypominam sobie początki jak jednego razu użyłam go jako kremu na noc. Myślałam, że skoro na dzień mi nie pasuje to spróbuję na noc…

Obudziłam się wtedy ze swędzącymi i spuchniętymi oczami, i powiedziałam już dość nigdy więcej go nie użyję.

To co mnie zaciekawiło to, że oczy płakały swędziały a twarz nic, jakby nie tknięta, żadnych wysypek czy swędzenia nie było … i tak było zawsze.

 

Próbowałam go również nakładać pod makijaż i efekt był taki sam… na skórze nic się złego nie działo, nawet fajnie podkład na niej wyglądał. Nie rolował się a skóra była wygładzona, odżywiona i ładnie wyglądała… tylko zaraz musiałam go zmyć bo oczy znów płakały… ale los.

 

Od tamtej pory krem stoi na półce i myślę jak go zużyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy J może jako krem do stóp ?

Co o tym myślicie?

Co Wy robicie z kosmetykami, które Wam nie służą? Wyrzucacie od razu do kosza? Oddajecie koleżance czy jeszcze próbujecie go wykorzystać w inny sposób?

 

Może macie jakiś pomysł dla mnie? Jestem otwarta na Wasze propozycje J

 

Skład jest dobry, ale mogłabym się przyczepić do oleju kokosowego w składzie , który potrafi czasami zapchać ą skórę, ale cóż z tego jak nie miałam dłuższej okazji go przetestować.

 

Opakowanie jest plastikowe i zachęci Was na pewno do jego kupna J borówki na buteleczce są urzekająceJ

 

Wielkim plusem jest pompka, która się nie zacina i można dozować sobie taką ilość kremu jaką potrzebujemy J

 

Więcej nie jestem w stanie o nim napisać bo sami widzicie, że nie stosowałam go długo, a właściwie to był tylko kilka razy na mojej twarzy.

 

Pojemność 50 ml w cenie normalnej to 30 zł. JA kupiłam go wtedy w promocji o kilka złotych mniej.

 

Wielka szkoda, że nie mogę go stosować… mimo tego , że jest na dzień i na noc u mnie to nic nie zmienia bo i tak uczula moje oczy.

Nie kupię go ponownie.

 


1 komentarz:

  1. Niestety nie wszystkie kremy, nawet te z naturalnym składem nam służą. Widocznie jesteś uczulona, na któryś z tych naturanych składników :( Życzę, aby taka sytuacja nie powtarzała się zbyt często bo szkoda naszych pieniędzy.

    OdpowiedzUsuń